"Giresun Valiliği görevine Enver Ünlü atandı"

1104

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları Mülkiye Başmüfettişi olurken Giresun valiliğine Iğdır Valisi Enver Ünlü atandı. Kararnameye göre, 18 ile yeni vali ataması yapılırken, 23 ilin valisi yer değiştirdi. 17 ilin valisi mülkiye başmüfettişi olarak merkeze alınırken, Muğla Valisi Esengül Civelek ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandı.

Enver Ünlü Kimdir?

20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Enver ÜNLÜ, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı'da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere'de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan ÜNLÜ sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar Kaymakamlığı ve son olarak Bursa Osmangazi Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı'nın 2017/10458 sayılı Valiler Kararnamesi ile Iğdır Valiliğine atandı. 09.06.2020 tarihli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile Giresun valiliğine atanan, Enver Ünlü evli ve 3 çocuk babasıdır.
Giriş: 10 Haziran 2020 | Güncelleme: 10 Haziran 2020 | Okunma: 1104


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.