"Doğankent Esnaflarından Zafer Bayramı Mesajları"

Doğankent esnafları 30 Ağustos Zafer Bayramının 101.ci yıl dönemi nedeniyle birer mesaj yayınladılar.

358

İrfan Tüfekçi'nin Zafer Bayramı Mesajı


Doğankent esnaflarından, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı İrfan Tüfekçi 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tüfekçi Mesajında, 30 Ağustos, Çanakkale'den Sakarya'ya uzanan kahramanlık öyküsünü, her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatanımızı parçalamak isteyenlere karşı özgür yaşama arzusunu, tüm dünya milletlerine örnek olacak emsalsiz bir destanı ifade eder. 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, bağımsızlık hedefine kilitlenmiş bir ulusun, yokluk içinde olmasına rağmen, azim ve kararlılıkla, karşısındaki siyasi ve askeri büyük güce rağmen ulaştığı başarıların ve Türk milletinin, ordu ile ortak mücadele ve azminin eseridir. Tarihin ender kaydettiği destanlardan biri olan Büyük Taarruz ve Meydan Muharebesi, Anadolu topraklarında ilelebet bağımsız bir devlet olarak yaşayacağımızın tescilidir. Bugün, bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayan bizler bu zaferi bize armağan eden şehitlerimize çok şey borçluyuz. Bu bilinç ve sorumluluk içinde hareket etmek hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Dedi.

İlyas Patan'ın Zafer Bayramı Mesajı


Doğankent esnaflarından İlyas Patan, Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Patan Mesajında, 30 Ağustos, dünya tarihine damga vuran Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zafer, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimiz sürece olmaz denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. 

Bu zaferi kazanan şanlı ecdadın mirasçısı olarak bizler de bugün, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmalıyız. Dedi.

Mehmet Kamacı'nın Zafer Bayramı Mesajı


Saadet Partisi Doğankent ilçe başkanı Mehmet Kamacı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101.ci yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kamacı Mesajında, Ülkemin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bu topraklarda ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum. Dedi.

Başkan Özden, Zafer Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı


Doğankent Belediye başkanı Rüşan Özden 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101.ci yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Özden Mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101.ci yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu büyük zafer, zulme, hıyanete, eziyete ve sömürgeci heveslere karşı büyük bir darbe ve eşsiz bir kahramanlıktır. Milletimiz; vatanına, bayrağına ve özgürlüğüne göz dikenlere bu zaferle unutulmaz bir ders vermiştir. 30 Ağustos, dillere destan istiklal mücadelemizin dünyaya emsal bir zaferle taçlandığı gündür. Bu eşsiz zaferin ardında, yokluk ve imkânsızlıklar içinde bulunan aziz milletimizin bağımsızlık aşkı, kahraman ordumuzun şecaat ve fedakârlığı vardır. Nitekim sayıca üstün ordular karşısında kazanılan Meydan Muharebesi, bu hakikatin en çarpıcı tezahürü olmuştur.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak da adlandırılan zaferle, sadece düşman mağlup edilmemiş, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri de atılmıştır. Ecdadımızın bize emanet bıraktığı vatan toprağı üzerinde kurulan devletimizin gücü ve büyüklüğü, çevremizde yaşanan olaylar karşısında bir kere daha görülmektedir. Bizlere düşen görev, kurtarıcı ve kurucu kuşakların bize emanet ettikleri vatanı ve devleti güvenli ve güçlü bir şekilde bizden sonraki nesillere devretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Dedi.

Kemal Bişkin'in, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı


Doğankent esnaflarından Kemal Bişkin 30 Ağustos Zafer Bayramının 101.ci yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Bişkin Mesajında Millî Mücadelemizin tacı olan 30 Ağustos zaferi, Türk birlik ve beraberliğinin en büyük eserlerinden biridir. Bu güzel haftada yad ettiğimiz ve her daima da yad edeceğimiz başta ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, büyük ve anlamlı 30 Ağustos zaferi için, gelecek nesiller olan bizlere bu vatan toprağını emanet eden sayısız şehidimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin bu anlamlı ve gurur gününü sevgi ve muhabbetle paylaşıyorum.

Hamza Alim Zafer Bayramı Mesajı Yayınladı.


Doğankent İş adamlarımızdan Teknik Tarım Sahibi Hamza Alim 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Alim Mesajında şu ifadelere yer verdi: Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Dedi
Giriş: 29 Ağustos 2023 | Güncelleme: 29 Ağustos 2023 | Okunma: 358


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.