"Doğa Kampına Yoğun İlgi"

Çocukların doğa ile iç içe eğlenerek ve öğrenerek keyifli vakit geçirdiği Doğa Kampı etkinlikleri konaklamalı ve günübirlik seçenekleriyle çocukları ağırlıyor.

210

Oldukça yoğun ilgi gören Doğa Kampı etkinliğinin ilk haftasında tüm kayıtlar doldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul'un, İBB'nin yaz etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği Doğa Kampı başladı. Çocukların hem eğlenip hem de öğrenerek keyifli vakit geçirdiği Doğa Kampı etkinliği, 25 Ağustos 2023'e kadar hafta içi günlerde çocukları ağırlayacak. 12-15 yaş arası çocukların katılabildiği 1 gece konaklamalı Doğa Kampı etkinliği Şile'de, 9-15 yaş grubu çocukların katılabildiği günübirlik etkinlik ise Çekmeköy'de bulunan Nişantepe Orman Park'ta yapılacak. Çocuklara erken yaşta sorumluluk duygusu, takım ruhu ve sportif bilinç kazandırmak amacıyla hayata geçirilen Doğa Kampı, aynı zamanda çocukların teknik becerilerini geliştirmelerine de katkı sağlıyor. Doğa Kampı'nda verilen eğitimler çocuklara çevreye karşı duyarlı olmayı, kötü alışkanlıklardan uzak durmayı, dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşmayı bir arada yaparak ve yaşayarak öğretiyor. Geçtiğimiz sene 8 bini aşkın çocuğu doğayla buluşturan etkinliğe, İstanbullular bu yıl da yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğin ilk haftasında tüm kayıtlar doldu. Doğa Kampı etkinliğinin 2023'te 10 binin üzerinde çocuğu misafir etmesi bekleniyor. Doğa Kampı kayıtları event.spor.istanbul adresi üzerinden gerçekleştiriliyor.

BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ AKTİVİTELER

Günübirlik Doğa Kampı'nda' tırmanma, oryantiring, bisiklet, doğada yaşam ve drama eğitimleri verilecek. Bunun yanı sıra çocuklar, macera parkı, survivor parkuru, zip coaster gibi çeşitli fiziksel aktivitelerle keyifli vakit geçirme imkânı bulacak. Konaklamalı Doğa Kampı'nda ise navigasyon, preferik bakış, ateş yakma atölyesi, barınak atölyesi, doğada su üretme atölyesi, buz kırıcı aktivitesi, doğada kayıp vaka çalışması, doğada yaşıyoruz takım çalışması ve temel kampçılık eğitimleri verilecek. Avrupa ve Anadolu yakasından etkinlik alanlarına çocukların transferi dört farklı lokasyondan yapılıyor. Avrupa yakası transfer araçları 08.00'de, Anadolu yakası transfer araçları ise 08.30 hareket ediyor. Doğa Kampı hakkında tüm detaylar https://spor.istanbul/doga-kampi adresinde yer alıyor.Giriş: 14 Temmuz 2023 | Güncelleme: 14 Temmuz 2023 | Okunma: 210


Kaynak: Spor İstanbul
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.