"Başkan Ağaç'tan Gümüşhane Halkına Çağrı, Birlik Olmalıyız"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, yaklaşan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu.

114

Gümüşhane'nin sosyal, siyasal ve ekonomik birçok konuda geri kaldığını belirten Başkan Agaç: Bu işin partisi, başarısı, başarısızlığı kalmadı. Artık birlik olma zamanı dedi.

Başkan Ağaç, Gümüşhane'deki kanat önderleri, siyasilere ve vatandaşlara seslendi. Gümüşhane'nin gün geçtikçe kan kaybettiğini ve yönetilemediğini belirten Başkan Ağaç yaptığı açıklamada şunları söyledi: Yaklaşık 4 ay sonra çok kritik olarak gördüğümüz bir yerel seçim var. Peki durum nasıl. Açık konuşalım, bu ilde büyük bir sahipsizlik var. Çağrı merkezi kapatıldı, 550-600 kişi ekmeğinden oldu. Hemen akabinde şimdi de madenler kapatılıyor. Madenlerde çalışan yaklaşık bin kişi ekmeğinden olacak. Bu Gümüşhane için çok kötü bir durum. Bu direkt esnafımızı, halkımızı ilgilendiren bir durum. Gümüşhane'nin 2 milletvekili var ikisi de Cumhur İttifakının vekili. Bu konulara ne güçleri yetiyor, ne de herhangi bir çabaları var. Peki tüm bunlar yaşanırken belediye ne yapıyor?  Hiç birşey. Belediyede mantık aynı şekilde devam ediyor. Belediyede de birçok sorun ve sıkıntı mevcut. Bu zamana kadar verdikleri hiçbir vaddi yerine getirmediler. Hala Gümüşhane'ye değer katacak bir proje tamamlayamadılar. Otogar yok, 6 yıl önce yapılacak denilen AVM yok. Şehrin ne alt yapısı, ne üst yapısı, ne imarı, ne trafik durumu ve park sorunu düzelmedi. Şehrin bir hamamı yok, çarşıda doğru dürüst tuvalet dahi yok. Fazla söze zaten gerek yok. Durum apaçık ortada.

BU İŞ ARTIK PARTİNİN BAŞARISINI BAŞARISIZLIĞINI GEÇTİ

Bu yüzden Gümüşhane'de bir ittifak kurulmalı. Herkes gelsin sorunlarımızı beraber çözelim, ayrıştırmadan bu sorunları halledelim. Güzel bir yönetim anlayışı oluşturalım. Gümüşhane'ye yazık oluyor. Gümüşhane bu yönetime layık değil. Bizler yeterince destek olmaya çalışıyoruz fakat halkımızın ve gönüllülerimizin de destek olması gerekiyor. Bu iş artık bir partinin başarısını başarısızlığını çoktan geçti. Gümüşhane kan kaybediyor, göç veriyor, gençlere umut olamıyor. Ben henüz resmileştirmedim ama, bu yönde yola çıkacağım. Bu yüzden bütün halkımın desteğini bekliyorum. Yoksa bu sorunların altından kalkamayız. Çünkü bu sorunlar bir kişinin halledebileceği sorunlar değil, artık sorunlar büyüdü, yığınla karşımızda duruyor. 10 senedir görevini icra etmeye çalışan başkanımızdan halkımız memnun değil, o da artık bir kenara çekilmeyi bilmeli. Diğer arkadaşlar da bir heyecana kapılıp, macera arar gibi aday adayı olmak istiyor. Görüyorum, saygı da duyuyorum fakat bu işler öyle, çocuk oyuncağı değil, kolay işler değil. Gümüşhane'nin olmayacak denemelere, heyecen ve macera arayışlarına tahammülü yok. Artık Gümüşhane'nin gerçekten iyi bir lidere, işin ehli liyakatlı bir yönetime ihtiyacı var. Birikmiş sorunlar ancak böylelikle çözülebilir. dedi.Giriş: 27 Kasım 2023 | Güncelleme: 27 Kasım 2023 | Okunma: 114


Kaynak: CHP Haber Merkezi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.