"Alucra Halk Eğitimi Merkezi Depremzedeler İçin Üretiyor"

Giresun'un Alucra İlçesindeki İsmail Hakkı Tekışık Halk Eğitimi Merkezi'nde kursiyerler depremzedeler için dikim seferberliği başlattı.

225

Alucra İsmail Hakkı Tekışık Halk Eğitimi Merkezi deprem bölgesindeki depremzedeler için vatandaşların desteği ile alınan kumaşlarla usta öğretici, gönüllü öğretmen ve kursiyerler tarafından kışlık ürünlerin üretimine başladı.

Alucra İlçesindeki İsmail Hakkı Tekışık Halk Eğitimi Merkezinden yapılan açıklamada, Müdürlüğümüz afet bölgesinde bulunan depremden etkilenen vatandaşlarımız için tüm imkanlarını seferber etti. Bu kapsamda usta öğreticilerimiz, gönüllü öğretmenlerimiz ve gönüllü çalışan kursiyerlerimiz alınan kumaşlarla deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza iç çamaşırı, bere gibi malzemeler dikmeye devam ediyor. Malzeme teminiyle birlikte soğuktan koruyucu uyku tulumu ve eşofman dikimine de başlanacaktır. Dikilen tekstil ürünleri Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilerek buradan deprem bölgelerine dağıtımı sağlanacaktır. denildi.Giriş: 16 Şubat 2023 | Güncelleme: 16 Şubat 2023 | Okunma: 225


Kaynak: Kadir Bekiroğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.