"Afyon Giresunlular Şehitliği Bu Yıl da Yalnız Bırakılmayacak…"

892

Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Zafer Tahmaz, Afyonkarahisar'a giderek bir dizi ziyarette bulundu. Giresun Federasyonu Heyeti, İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdür Vekili Mesut Civcivoğlu, Başkomutan Milli Parkı Müdürü Serpil Taşdemir, İscehisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Teslime Kaya, Doğanlar Köyü Muhtarı ve Doğanlar Köyü Şehitlik Derneği başkanının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda anma etkinliğinin detayları konuşularak yapılacak hazırlıklarla ilgili görev dağılımı yapıldı. 

Afyonkarahisar İscehisar ilçesinde bulunan Giresunlular Şehitliği Anma Programları her yıl Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu öncülüğünde, İstanbul, Giresun, Bursa, Kocaeli ve Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından Giresunluların ve Giresunlu sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştiriliyor. 

Otobüs Kaldırılmayacak, Bireysel Katılımlar Mümkün Olacak

29 Ağustos 2020 Cumartesi günü 17:00'de yapılacak olan anma programı için Giresun Federasyonu tarafından bu yıl pandemi nedeniyle otobüslerle katılım organizasyonu yapılmayacak. Protokol ve bireysel katılımlara açık olacak etkinlikte sosyal mesafeye de dikkat edilecek. Giresunlu hemşehrilerimiz kendi imkanlarıyla programa katılabilecek. Geleneksel meşaleli yürüyüş ise bu yıl yapılmayacak.

Sosyal Medya ve Mavi Karadeniz TV Canlı Yayını Olacak

Şehitlik alanına katılamayan protokol mensupları video konferans yöntemiyle alanda kurulacak büyük led ekranda konuşmalarını gerçekleştirecek. Program ve konuşmalar Giresun Federasyonu sosyal medya hesaplarından ve Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlanacak. Arzu eden yerel medya kuruluşları da canlı yayını paylaşabilecek.
Giriş: 08 Ağustos 2020 | Güncelleme: 08 Ağustos 2020 | Okunma: 892


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.