"YSK Seçmen Kağıtlarının Dağıtılacağı Tarihi Açıkladı"

Kişilerin oy kullanacakları sandık numarası ve sıra numarasının yer aldığı seçmen bilgi kağıtlarının dağıtılacağı tarih YSK tarafından paylaşılan seçim takvimi ile netleşti.

618

Seçmen kağıdı sorgulama ekranı araştırmaları 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 2023 seçimleri öncesinde 2023 seçmen kağıtlarının dağıtılacağı tarih Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayınlanan 2023 seçim takvimine göre 19 Nisan'da başlayarak 7 Mayıs 2023 Pazar gününe kadar seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtımı tamamlanacak.

E DEVLET SEÇMEN KAYDI SORGULAMA NASIL YAPILIR

Seçmen kaydı sorgulamak için e-Devlet Kapısı http://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan Giriş Yap bağlantısına tıklayın. Daha sonra ana sayfada bulunan arama kutucuğuna da Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama yazarak sisteme erişebilirsiniz.

2023 e-Devlet seçmen bilgi kağıdı sorgulama ekranı linki Kimlik Doğrulama Yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme eriştikten sonra açılan ekranda yurt içi seçmen kütüğündeki bilgileriniz yer alacaktır.

Nerede oy kullanacağınızı, seçim dönemlerinde sandık seçmen listeleri kesinleştikten sonra e-Devlet kapısı üzerinden,www.ysk.gov.tr adresinden Nerede Oy Kullanacağım bölümünden, YSK mobil uygulamasından veya YSK çağrı merkezinden(444 9 975) öğrenebilirsinizGiriş: 22 Nisan 2023 | Güncelleme: 22 Nisan 2023 | Okunma: 618


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.