"VM Medical Park ve Liv Hospital Samsun Hastaneleri sağlık zirvesinde"

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Samsun Şubesi tarafından düzenlenen İkiztepe Sağlık Zirvesi, yoğun katılımla başladı.

56

İkiztepe Sağlık Zirvesi'ne Liv Hospital Samsun ve VM Medical Park Samsun Hastaneleri de katıldı. Samsun'da 3 gün sürecek 2. Uluslararası İkiztepe Sağlık Zirvesi düzenlendi. 200'ün üzerinde yabancı alım heyetinin katıldığı zirvede Türk sağlık sektörü görücüye çıktı. Yerli ve yabancı sağlık kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği zirvede sağlık camiasının ortak talebi, Samsun'a direkt uçak seferleri oldu. 

Samsun Türkiye'nin en önemli sağlık kentlerinden birisi

Samsun'un Türkiye'nin en önemli sağlık kentlerinden birisi olduğunu belirten VM Medical Park Samsun Hastanesi Bölge Koordinatörü Dr. Hakan Özcan, İkiztepe Sağlık Zirvesinin ikincisinin uluslararası düzeyde gerçekleştirdiğini belirterek, ASKON'un önderliğinde ve Ticaret Bakanlığı'nın desteği ile düzenlenen etkinlikte VM Medical Park Samsun ve Liv Hospital Samsun hastaneleri olarak Türkiye'de 2023 yılının sağlık hizmeti ihracatı yapan öncü kurumları arasında yer aldık. Yine bölgede de sağlık turizmi hizmeti veren kurumların başındayız. Sağlık turizmi için sürekli yatırımlarımızı artırıyoruz. Biz kurumsal olarak İkiztepe Sağlık Zirvesi'nin ana sponsoruyuz. Türkiye'de Samsun'un sağlık turizminde ana merkez olması için gayret gösteriyoruz. Yapılan bu organizasyonun bölgemize ve bütün sağlık camiasına hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Samsun için gurur verici bir zirve

Liv Hospital Samsun Genel Müdürü Dr. Mustafa Şen ise, Bu yıl katılımın yüksek olduğu bir zirve gerçekleştiriliyor. Samsun'u gururlandıracak bir organizasyon. Samsun gerçek anlamda bir sağlık kenti. Bu açıdan şehrimizde böyle bir zirvenin olması hem sağlık kurumları açısından hem de Samsun açısından çok önem taşıyor. Bu zirve Samsunumuz için çok güzel sonuçlar doğuracaktır diye konuştu.Giriş: 22 Mayıs 2024 | Güncelleme: 22 Mayıs 2024 | Okunma: 56


Kaynak: Merve Mısırlıoğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.