"T.M.O ya Uyarı 70 TL Altı Kabul Edilemez"

T.M.O'nun Aralık ayı sonu itibariyle almış olduğu fındık satım kararı neticesinde 50 randıman esasına göre 58 liradan satışa sunacağı açıklaması ile fındık fiyatları düşüşe geçmiş üreticiyi ve küçük ölçekli fındık esnaflarını zora sokmuştur, halihazırda bunun sancıları sürmekte iken ikinci bir satış daha gerçekleştirmek istemesi duyumlarımız arasında yer almaktadır.

158

3 Şubat tarihinde basında yer alan açıklamamızda olduğu gibi T.M.O'nun kime ve neye hizmet ettiğini anlamakta zorluk çekmekteyiz. T.M.O gibi halkın yanında olması gereken bir kurumun üreticiyi ve küçük ölçekli fındık esnaflarını hiçe sayması T.M.O eliyle yabancı veya yerli bir ya da birkaç firmalara tekelleştirme operasyonumu sorusunu akıllarımıza getirmektedir. T.M.O bu oyun dan bir an önce vazgeçmeli.

Aynı zaman da T.M.O'nun 70 lira altında yapacağı her satış küçük ölçekli fındık esnafımızı etkileyeceği gibi önümüzdeki sezonda da fındık fiyatlarını etkileyecek ve üreticinin fındığı yok pahasına satmasına sebep olacaktır buda Giresun ekonomisine zarar vermektedir. Önümüzdeki günlerde hazırlığı yapılan fındık satışının 70 lira altında olmaması için T.M.O'yu tekrar uyarıyoruz.Giriş: 28 Şubat 2023 | Güncelleme: 28 Şubat 2023 | Okunma: 158


Kaynak: İyi Parti Giresun Giresun İl Başkanlığı
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.