"Tirebolular Hem Bayramlaştı Hem de Geleceği Konuştu"

Tirebolu Dernekler Federasyonu yetkilileri ile dernek başkanları ve yöneticiler hem bayramlaşmak hem de fikir teatisinde bulunmak üzere bir araya geldiler.

390

Tirebolu Doğal Dükkânda yapılan toplantıya TİRDEF kurucuları, yönetim kurulu üyeleri, dernek başkan ve yöneticileri ile Tirebolu'nun önde gelen akil adamları katıldı. 

TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın katılan herkese teşekkür ettikten sonra herkesin Kurban Bayramı tebrik etti ve Buraya bayramlaşmak ve sizlerle yapılacak faaliyetlerimizi sizlerle paylaşmak için bir araya geldik. Geldiğiniz için kendi adıma ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim. TİRDEF olarak az bilinen ama gerçek bir kahraman olan hemşerimiz Hüseyin Avni Alpaslan'ı maalesef hiç tanımıyoruz. Dolayısıyla kıymetini bilmiyoruz. İki-üç sene önce bu kahraman şehidimizin izini Haymana'da bulduk ve takip ederek kısa sürede Haymana'da kendi adına yakışır şekilde anıt mezar ve şehitliğinin yapılmasına şahit olduk. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hükümet konağı yanında bulunan büstü ise maalesef çok kenarda köşede kalmış, şanına yakışır bir yere taşınmalı ve hemşerilerimize kendisi tanıtılmalı dedi.

Daha sora söz alan eski başkanlardan Haldun Domaç ise kendi dönemlerinde başlatılan çalışmalardan örnek vererek o zamanlar çok dile getirdiğimiz etnografya müzesi konusunda çok önemli gelişmeler oldu. Bu konudaki çalışmalarda son noktaya doğru gidiliyor. İlçemize hayırlı olsun. Ayrıca benim çok üzerinde durduğum bir spor müzesi fikri var. Bu konuda Tirebolu Kaymakamlığı ve belediyesi nezdinde girişimlerim oldu. Bunun öncelikle Tirebolu’da olmasını arzu ediyorum. Olmazsa Giresun'da olması için de başvurularımız olacak. Başaracağımıza inanıyorum dedi.

Avrupa Konseyi Kongresi Çevre ve İklim Değişikliği Sözcüsü Cemal Baş da her fırsatta yaşadığı ve görevli olduğu Ankara'dan memleketine geldiğini ve bunu anlattığı arkadaşlarının buna şaşırdığını ve anlamadığını belirterek onları bir fırsatını bularak buraya getirdiğini belirtti. Gelen arkadaşlarının ise burayı görünce böyle bir yere gelmekte elbette çok haklısın diyerek kendisine hak verdiklerini belirtti. Bulunduğu yer olarak bir takım projelere müdahil olabildiklerini ve yapılacak işlerle ilgili projelerde elinden gelen yardımı esirgemeyeceğini belirterek yetkilileri Ankara'ya davet etti.

Tirebolu Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı ise biz önceki dönemde hazırlanan bazı projelere sahip çıktık ama hazırladığımız bazı projeler de muhalif partiden belediye olduğumuz için gündeme bile alınmıyor. Bu konuda bize katkı sağlamak isteyen olursa her türlü işbirliğine hazırız dedi. 

Toplantıya TİRDEF Genel Başkanı İbrahim Aydın, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Mustafa Baş, Tirebolu Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı, Spor Yazarı Haldun Domaç, Giresun Medya Platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Cemal Baş, dernek başkan ve yöneticileri, TİRDEF Yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.Giriş: 04 Temmuz 2023 | Güncelleme: 04 Temmuz 2023 | Okunma: 390


Kaynak: İbrahim Balcıoğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.