"Tirebolu Nermin Hanıma ağladı"

763

28 TA 123 plakalı otomobili kullanan Ecem Budak, Tirebolu Kale mevkisinde bulunan Emniyet Müdürlüğünün önündeki üst geçidin beton ayaklarına  çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobilde bulunan Nermin Yılmaz Budak, olay yerinde hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan diğer 4 kişi ise yaralandılar ve çeşitli hastanelerde tedavileri devam ediyor.

NERMİN YILMAZ BUDAK KİMDİR

Tirebolu'nun Arslancık Köyünde doğan Nermin Yılmaz Budak, Tirebolu'da uzun yıllardan beri kunduracılık branşında esnaflık yapıyor. Arslancık Köyünün eski muhtarlarından merhum Dursun Yılmaz'ın kızı, aynı zamanda avukat Aslan Yılmaz Hereklioğlu, diş hekimi Şadi Yılmaz, Fiskobirlik'ten emekli Necdet Yılmaz, TEDAŞ'tan emekli Faruk Yılmaz,  Nezire Dursun ve Elmas Durmuş'un kız kardeşi olan Nermin Yılmaz Budak, ilk ve orta okulu Arslancık'ta, Liseyi de Giresun'da bitirdi. Anadolu Üniversitesi mezunu olan Nermin Hanım, ayrıca uzun yıllar www.arslancık.net ve www.tireboluhaber.net isimli iki internet gazetesinde hem köşe yazarlığı  hem de habercilik yaptı. Nermin Yılmaz Budak iki kız evlat annesiydi.

KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Nermin Yılmaz Budak'ın naaşı önce esnaflık yaptığı işyerinin önüne getirilip, helallik alındı. Daha sonra da doğduğu köy Arslancık'da öğle namazını müteakip göz yaşları arasında  toprağa verildi. Tevfik Kara diyor ki, Hem okul hem de çalışma arkadaşım olan Nermin Yılmaz Budak'a Allahtan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyorum.

Giriş: 04 Mart 2021 | Güncelleme: 12 Mart 2021 | Okunma: 763


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.