"Tirebolu Belen Köyü Derneğine Taze Kan…"

Tirebolu Belen Köyü Derneğinin olağan kongresi köyde bulunan dernek merkezinde yapıldı.

318

8 yıldır aralıksız köy derneğinin başkanlığını yapan Zübeyir Pek gönül rahatlığı ile başkanlığı köylüsü Murat Kanber'e devretti. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı için ikinci toplantıda genel kurula iştirak edenlerle yapılan genel kurulda divan başkanlığına Necip Kanbur seçildi.

Divan başkanı Kanbur yaptığı konuşmada başkan Zübeyir Pek'e köye yaptığı hizmetler için teşekkür ederek dernekçiliğin zor olduğunu ama birlik beraberliğin şart olduğunu hatırlattı. Seçilecek yeni başkan ve yönetimine de başarılar diledi. Başkan Zübeyir Pek yaptığı konuşmada 8 yıl boyunca yaptığı hizmetleri arşivleri ile anlatırken aynı zamanda veda konuşması yaparak duyarlı toplum olmanın altını çizdi. Güzel işlerde her zaman yönetimin yanlarında olacağını bu süre zarfında istemeyerek de olsa kalbini kırdığı kişiler olabileceğini belirterek helallik talep etti.

Yapılan konuşmalardan sonra dernek başkanlığına Murat Kanber, yönetim kuruluna Aşkın Pek, Sadullah Semiz, İsmail Semiz ve Halit Semiz seçildi. Yeni seçilen Başkan Murat Kanber teveccühlerinden ötürü üyelere ve yaptığı hizmetlerden dolayı da eski başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek yapacağı projelerden bahsetti.

İstanbul'da bulunan Belen Köyü Derneği ve TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın da toplantıya katıldı. Aydın yaptığı konuşmada dernek üyeleri ve köy sakinlerine çeşitli önerilerde bulundu. Son kez söz alan eski başkan Zübeyir Pek, uzaklarda olmadığını zaten denetleme kuruluna seçildiğini belirterek seçilen yönetim kurulu üyelerini tebrik edip başarılar diledi. Giriş: 16 Ağustos 2022 | Güncelleme: 16 Ağustos 2022 | Okunma: 318


Kaynak: Giresun Medya Platformu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.