"TİRDEF yeni başkanı İbrahim Aydın oldu"

İstanbul'da 2008 yılında kurularak faaliyete başlayan Tirebolu Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak buluşma noktasını oluşturan (TİRDEF)Tirebolu Federasyonunun 7. Olağan Kongresi 23 Ocak 2022 Pazar günü yoğun bir katılımcı eşliğinde Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleşti.

226

TİRDEF Başkanı Necdet Demirel yapmış olduğu açılış konuşmasında 2008 yılından beri Tirebolu Dernekler Federasyonunda görev yapmış tüm emeği geçen yöneticilere teşekkür ederek, dernekçiliğin kurulması kolay, yaşatılması zor bir uğraş olduğunun altını çizdi.

Başkan Necdet Demirel konuşmasının devamında görevi devraldıkları dört yıl sürecinde Federasyon bünyesindeki 18 katılımcı dernek sayısını 26 ya çıkardıklarını, TİRDEF olarak Hem Giresun'un hem de Tirebolu'nun tarihi, kültürel değerlerinin ve turistik güzelliklerinin yaşatılması için yoğun bir gayret gösterdiklerini söyledi.

Başkan Necdet Demirel ayrıca en önemli projelerden biri olan Ankara Haymana'da ki Hüseyin Avni Alparslan anıtının  resmi açılışının yapılmasının ve bu konuda emek veren, destek sunan herkese teşekkürlerini ileterek, ayrıca kültürel değerlerin yaşatılması için ekonomik bağımsızlığın önemine değinerek bu zorlu kış gününde Genel Kurula iştirak eden tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

İstiklal marşımızın okunmasının ardından Genel Kurul Divan Başkanlığına verilen önerge doğrultusunda Halit Keskin, Adem Takır ve Recep Karakoç seçilmesinin ardından Genel Kurula sunulan tüzük değişikliği önergesi oy çokluğu ile reddedildi.

Genel kurula ,AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan, Giresun federasyonu Başkan yardımcısı Ziya Yılmaz, Harşit federasyonu Başkanı Temel Bilecen ,Beykoz Giresunlular derneği Başkanı Hayrullah Usta , Bursa Tirebolu derneği Başkanı Bülent Akça, Giresun Medya platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu ile yönetim kurulu ile  tarihçi Ayhan Yüksel 

 Öğretim Görevlisi ve Spor yorumcusu Haldun Domac ile delegeler katıldı

TİRDEF Genel Kuruluna katılım sağlayan AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan ise Genel Kurula hitaben yapmış olduğu selamlama konuşmasından, TİRDEF in köklü bir kuruluş olduğunun altını çizerek, bugüne kadar dernekçilik ve dayanışma ruhu altında bir çok başarılı işe vesile olduğunu belirtti. Ak Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan ayrıca burada bu soğuk kış gününde gelerek destek veren tüm hemşerilerine teşekkür ederek selamlarını iletti.

Tirebolu Federasyonunun 7. Olağan Kongresinde Divan Başkanlığına sunulan 3 aday  listesi ve yönetim kurulu üyelerinin Genel Kurula okunmasıyla seçimlere geçildi. Yapılan protokol konuşmalarının ve Tirebolu Federasyonu Olağan Kongresi için gönderilen tebrik mesajlarının ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından seçimlere geçildi. 

3 Başkan adayının teker teker yaptığı konuşmalarda projelerini anlatarak delegelerden destek istediler, konuşmalar sonrası seçimlere geçildi. Tirebolu Federasyonu 7. Olağan Kongresine mevcut başkan Necdet Demirel'i listesi 41 oy, İbrahim Aydin'in listesi 44 oy, Necati Yilmaz'in listesi ise 28 oy aldı.Bu oylama sonucunda Tirebolu Dernekler Federasyonunda yeni dönem için İbrahim Aydın Genel Kuruldan yetki aldı.Giriş: 23 January 2022 | Güncelleme: 23 January 2022 | Okunma: 226


Kaynak: Sadi Toygar
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.