"TİRDEF Haymanada"

TİRDEF, Genel Başkan Necdet Demirel, Tirdef Başkan Velili Necati Yılmaz, Genel Muhasip İbrahim Aydın, Yönetim Kurulu üyeleri Şükriye Olgun, İsmail Yılmaz ve Mehmet Okurlu'dan oluşan bir heyet ile Ankara'da TBMM ve Haymana'da bir dizi ziyarette bulundu.

78

Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park Müdürü Ömer Aygül ile yapılan görüşmede, Aygül Sakarya Meydan Muharebesinde şehit düşen 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Adına Haymana'da yapılacak olan Şehitliğin Haziran sonuna bitirileceğini ifade etti.

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan nın Şahadetinin yüzüncü yılı anma merasimine ev sahipliği yapacak olan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile 23 Ağustos 2021 de pandemi kuralları çerçevesinde yapılacak olan Açılış ve anma merasimi, Program içeriği ve katılım noktasında görüş alış verişinde bulunuldu.

Ardından TİRDEF Heyeti TBMM'ne giderek Giresunlu Millet vekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, İstanbul Milletvekili Hasan Turan'ı ziyaret etti. 

Meclis dışında olan Milletvekillerimiz Emine Gülizar Emecen, Necati Tığlı ve Kadir Aydın ile Telefon görüşmesi gerçekleştirildi. Milletvekillerimiz ile yapılan görüşmeler sonucunda, Vekillerimiz TİRDEF faaliyetleri ve Tirebolu ile ilgili konularda hertürlü desteği vereceklerini ifade ettiler. 

Ankara ziyaretinde Tirdef Heyetini Haymana'da misafir eden Haymana  Belediye Başkanı Özdemir Turgut Bey ve ekibine gösterdikleri misafir perverlikten dolayı teşekkür ederiz. 

Tirdef heyetini TBMM'de Kabul eden Milletvekillerimize teşekkür ederiz. 

TİRDEF Heyetini makamında Kabul ederek şehitlik çalışmaları ve diğer ilgili konularda bilgilendiren, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park Müdürü Ömer Aygül Beye  Çok teşekkür ederiz.

TİRDEF daha öncede ifade edildiği üzere pandemi dönemini boş geçirmeden bu projenin hayata geçirilmesi konusunda çok çaba harcamış, haklı gururumuz olan Milli şehidimiz Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan adına açılacak olan ve ebediyete kadar yaşayacak olan anıtın haklı gururunu yaşamaktadır.Giriş: 04 Haziran 2021 | Güncelleme: 04 Haziran 2021 | Okunma: 78


Kaynak: Recep Karakoç
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.

Son 5 Yorum

Tüm Yorumlar

Yorum Ekle