"Tayyar Bayram'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı"

Doğankent Güdül köyü eski muhtarlarından Tayyar Bayram 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

229

Bayram Mesajında şunlara yer verdi, Çanakkale destanı, bir milletin bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır. 

Tarihimizde unutulmaz iz bırakan 250 bini aşkın şehidimizin ve yüz binlerce gazimizin bizlere armağan ettiği bir destanın, Çanakkale zaferinin 106.cı yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. 

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiş ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak çökmek üzere olan bir İmparatorluğun küllerinden yeni bir devletin doğacağı müjdesini vermiştir. Ya istiklal ya ölüm diyen bir millet sadece tarihe altın harflerle yazılan bir zafer elde etmekle kalmamış bu zaferle birlikte geleceğini de kazanmıştır. 

Çanakkale Zaferi, Türk Milleti'nin tarihin hiçbir aşamasında bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini bütün dünyaya göstermiş ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçalayıp atmıştır.

Çanakkale Zaferimizin 106.cı yıldönümü dolayısıyla bizlere bu vatanı emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimize Cenabı-Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepimizin bu onurlu gününü kutluyorum.Giriş: 16 Mart 2021 | Güncelleme: 16 Mart 2021 | Okunma: 229


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.

Son 5 Yorum

Tüm Yorumlar

Yorum Ekle