"Şekeri Azaltmaya Yönelik Bileşen Çözümleri Artıyor"

BENEO'nun yeni bileşen çözümleri, şekeri azaltılmış ürünlere yönelik yüksek tüketici ilgisini karşılamak için,

150

Fonksiyonel bileşenlerin önde gelen üreticilerinden biri olan BENEO, kısa zincirli bir fruktooligosakkarit (scFOS) olan Beneo-s cL85'in piyasaya sürülmesiyle portföyünü genişlettiğini duyurdu. Yeni varyant, müşterilere şeker değişimi ve gıdaların diyet lifi ile zenginleştirilmesi için çok yönlü imkan sunuyor.

Şeker azaltma, tüketiciler için önemli bir odak alanı haline geldi ve küresel olarak, 2 tüketiciden 1'inden fazlasının (yüzde 57) düşük şeker iddialarının satın alma kararlarını etkilediğini belirten yeni rakamlar ortaya çıktı.[i]  scFOS'un portföyüne eklenmesiyle BENEO, yeni ürün geliştirme veya yeniden formülasyon yoluyla hizmet sunulabilecek daha fazla müşteriye kapısını açıyor. Beneo scL-85 çeşitlerini genişletmek, şekeri azaltımış ürünlerin yüksek potansiyelini karşılayabilmek için üreticilerin daha fazla çeşit ve daha yüksek potansiyelli ürün sunabilmesi demektir.

scFOS pancar şekerinden elde edilen, hafif tatlılıkta, iyi çözünürlükte ve Doğal kaynaklı bir liftir. Tat ve dokuyu geliştirmenin yanı sıra unlu mamüller, süt ürünleri ve tahıllı ürünlerde hacimlendirme olanakları sunmaktadır.. Almanya'da özel bir üretim tesisinde üretilen yeni bileşen, BENEO'nun dünya çapındaki müşterilerinin şimdi şurup olarak satın almaları için mevcuttur.

scFOS kullanmak, diyet lifi eklerken şekeri değiştirmek anlamına gelir. Bu da, bir ürünün beslenme profilini iyileştirerek, üreticilerin dünya çapında, örneğin Avrupa'daki NutriScore gibi, paket önü besin etiketi sisteminde daha iyi bir puan elde etmelerini sağlar.

Eric Neven, Commercial Managing Director for BENEO's Functional Fibres (BENEO Fonksiyonel Lifler Ticari Genel Müdürü) şunları söyledi: Pancar şekerinden elde edilen kısa zincirli fruktooligosakkarit, BENEO'nun portföyüne değerli bir katkıdır çünkü müşterilerimiz için esnekliği ve kullanılabilirliği arttırır. Şili'deki hindiba kökü lifi üretim tesisimizin artan üretim kapasitesi ile birlikte, BENEO'nun kısa zincirli fruktoligosakariti, şekeri azaltmaya yönelik çözümlere olan yüksek talebi karşılamak için arzı daha da güvence altına alacaktır.Giriş: 31 Mayıs 2023 | Güncelleme: 31 Mayıs 2023 | Okunma: 150


Kaynak: Net PR
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.