"Şehitlik Bizim Gurur Abidemizdir"

Amacı, Giresun'un kültürel değerlerini öne çıkarmak, ortak sorunları gündeme getirtmek, toplumu bilgilendirmek, aydınlatmak, hep beraber yardımlaşmayı, dayanışmayı bir program çerçevesinde yaparak, haber üretimini kamuoyu ile paylaşmak olan Giresun Medya Platformu, Giresun Federasyonunun organize ettiği Afyon Giresunlular şehitliği anma törenlerine ekip halinde katılarak Kurtuluş savaşı ruhunu birlikte yaşayarak kamuoyuna haber servisini yerinde yaparak okuyucularına ve takipçilerine duyurdu.

44

Giresun Medya Platformu üyeleri 12 kişilik bir ekip ile programı yerinde izleyerek hem canlı,  hem görsel hem yazılı hem de sosyal medya sayfalarından okuyucularına duyurdular.

Giresun Medya Platformu olarak İstiklal savaşımızın kalbinin attığı Afyonkarahisar'ın kıraç bir tepesine GİRESUN damgasını vurarak bir ebediyet kazandıran bu ŞEHİTLİK bizim gurur abidemizdir.

Giresun'a çok uzun bir mesafede bu ıssız ve hâkim tepeden GİRESUN adı aziz şehitlerimizle beraber ebediyete kadar yaşayacaktır. İşte dünyada hiçbir millete ve devlete nasip olmayan İstiklal savaşı destanının şehitlerin kanları ile yazıldığı bu topraklarda (47. Giresun Gönüllü Alayı Şehitliği) bulunmaktadır.

İşte bu milli ve manevi duygular ile Giresun Medya Platformu üyeleri ile gittiğimiz ve atmosferini yaşadığımız İstiklal savaşının en şiddetli yaşandığı ve Kahramanlık destanın şehitlerin kanı ile yazıldığı bu topraklarda gururu ve onuru büyük bir haz ile yaşadık, Allah onlardan razı olsun, canları ile bu vatanı bizlere bıraktılar. Her Türk gencinin ve Giresun halkının buraları en az bir kere ziyaret etmeleri gerekmektedir

Bu gurur tablosu karşısında duygulanmamak mümkün değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Giresun'daki konuşmasında boşuna mı demiş Afyonkarahisar'da, Dumlupınar'da sizin uşaklar vardı diye.

28 Ağustos 1992 yılında açılışı yapılan ve o günden bugüne kadar coşku ve saygı ile anma törenleri yapılan Şehitlik anma programına mazereti olamayıp ta katılamayanlar o ruhu yaşamayanlar neler düşündü acaba

Giresun Medya platformu üyelerine yaptıkları hizmetlerden dolayı Giresun Federasyonu tarafından hizmet plaketi ile ödüllendirildi.Giriş: 30 Ağustos 2021 | Güncelleme: 30 Ağustos 2021 | Okunma: 44


Kaynak: GİRESUN MEDYA PLATFORMU
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.

Son 5 Yorum

Tüm Yorumlar

Yorum Ekle