"Şehitler Köprüsü Çarşamba Günü Açılıyor mu"

22 Ağustos gecesi Tirebolu Doğankent Karayolunun 12.km'sinde sel tahribatı nedeniyle çöken Muttap Deresi Menfezinin yerine yapılan Şehitler Köprüsünün 30 Aralık Çarşamba günü yapılacak törenle hizmete gireceği söyleniyor.

1093

Giresun Valisi Enver Ünlü sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasa Sözümüzü Tuttuk. dedi. Vali Ünlü devamla 16 Ekim'de yapımına başlanan, üç açıklıklı, iki ayaklı Tirebolu-Doğankent Karayolu üzerindeki köprümüz, geceli gündüzlü bir çalışmanın ardından yıl bitmeden ulaşıma açılıyor. Başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz dedi.

Ak Parti Tirebolu İlçe Teşkilatı kurucularından Sedat Pir de sosyal medya hesabından 22 Ağustos'ta yaşanan sel ve afet sonrasında Tirebolu-Doğankent Karayolunun 12. kilometresinde çöken menfez sonrasında tam o esnada yoldan geçen jandarma aracı ve greyderin Harşit Deresine çöken menfezle gitmesiyle 5 askerimiz ve greyder operatörümüz görevi başlarında millete hizmet yolunda şehit olmuşlardı. Bu akşam itibariyle köprü bitmek üzere. Çarşamba günü programda değişiklik olmaz ise Ulaştırma Bakanı ve milletvekillerinin katılımıyla açılacak. Şehitlerimize rahmet olsun. Mekanları cennet olsun diyerek köprünün açılacağı müjdesini verdi.

Köprünün yapımı süresince Tirebolu - Gümüşhane Karayolu ağır vasıtaların geçişine kapatılmış diğer vasıtalar için de ulaşım Tirebolu Aslancık Grup Yolundan sağlanmıştı. Giriş: 29 Aralık 2020 | Güncelleme: 13 Mart 2021 | Okunma: 1093


Kaynak: İbrahim Balcıoğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.