"Sağlık Bakanlığı Aşı Takip Sayacı"

341

Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu aşı sayacı ile aşılamadaki son durum anlık olarak takip edilebiliyor. İlk etapta gelen 3 milyon dozluk aşının aşılama çalışmaları sürerken aşılanan sağlık çalışanı sayısı 850 bini aştı. Aşılama önceli kapsamında ilk etapta sağlık çalışanlarının aşı olacağı geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

Buna göre sağlık çalışanlarının aşılama işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaşlı ve engelli koruma evlerinde bulunanlar ile buradaki çalışanlar aşılanmaya başlanacak.

TÜRKİYE’DE ŞİMDİYE KADAR KAÇ KİŞİ KORONAVİRÜS AŞISI OLDU?

Sağlık Bakanlığı’nın “covid19asi.saglik.gov.tr” adresinde paylaştığı verilere göre şimdiye kadar Türkiye’de 928 bin 413 sağlık çalışanı koronavirüs aşısı oldu.

ANLIK AŞI TAKİBİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Sağlık çalışanları ile, engelli ve yaşlı bakım evlerinde kalanlar ve buralarda çalışanların da aşılanmasının tamamlanmasından sonra 65 yaş üstü bireylerin aşılanmasına geçilecek. İlk etapta 85 yaş üstü daha sonra 80-84 yaş arası olmak üzere aşamalı olarak 65 yaş üstüne aşı uygulaması yapılacak. 65 yaş üstünün de tamamlanmasıyla birlikte aşılamada ilk aşama sona ermiş olacak.Giriş: 19 January 2021 | Güncelleme: 19 January 2021 | Okunma: 341


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.