"Mevlüt Kutlu & Zühtü Araz'dan Ramazan Ayı Mesajı"

Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Doğankent esnaflarından Kutlu Süper Market Sahipleri Mevlüt Kutlu & Zühtü Araz,İslam alemi olarak 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

1636

Mevlüt Kutlu & Zühtü Araz, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu ayda tüm Müslümanların en yakınından başlayarak komşu ve akrabalarını gözetmeleri, yoksul ve garibanlara yardımcı olmaları, onlarla sofralarını paylaşmaları büyük önem arz etmektedir. Bu ayda, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak herkesle kucaklaşmalı, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. 
Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek Ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Doğankentli hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ederiz.Giriş: 22 Nisan 2020 | Güncelleme: 13 Mart 2021 | Okunma: 1636


Kaynak: Harsitvadisi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.