"Mevlit Kandili Kutlama Mesajları"

Doğankent esnaflarının Mevlit kandili nedeniyle yayınlamış oldukları kutlama mesajları

303

İlyas Patan'ın Mevlit Kandili Mesajı


Doğankent esnaflarından İlyas Patan, Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A. dünyaya gelişinin 1451.ci yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Patan Mesajında şunlara yer verdi, Bugün körelmeye yüz tutmuş hassasiyetler, hırs, tamah, kibir ve güç tutkusuyla kararmış kalpler, O'nun örnekliği ve rehberliğiyle yeniden bir doğuşa muhtaçtır…

Peygamberimizi anmak bu duygu ve düşünceleri hatırlamaktan bağımsız düşünülemez. Bugün körelmeye yüz tutmuş hassasiyetler, ubudiyeti unutmuş zihinler, hırs, tamah, kibir ve güç tutkusuyla kararmış  kalpler, belleğini yitirmiş, medeniyetinin değerlerini heba etmiş toplumlar onun mevlidini idrak ederek Peygamber Efendimiz (sas)'in örnekliği ve rehberliğiyle yeniden bir doğuşa muhtaçtır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilini tebrik ediyor, başta ülkemiz ve İslâm dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamber Efendimizin (sas) yüce örnekliğinden nasibdar olmasını Cenab-ı Mevlâ'dan niyaz ediyorum. dedi.

İrfan Tüfekçi'den Mevlit Kandil Mesajı


Cumhuriyet Halk Partisi Doğankent ilçe başkanı İrfan Tüfekçi, Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tüfekçi Mesajında şunlara yer verdi, Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.dedi.

Turan Karahan'dan Mevlit Kandili Mesajı


Doğankent esnaflarından Turan Karahan Mevlit Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Karahan Mesajında, Allah'ım, Rahman sıfatının hakkı için onu hak yoldan ayırma, ayağını kaydırma, kalbini bulandırma, can acısı duyurma, sevdiklerinden ayırma. Evi hep mutlu, huzurlu ve bereketli olsun. Duaları kabul, ibadetleri makbul olsun. Peygamber efendimiz şefaatçisi olsun. Her şey gönlünce olsun. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.dedi.

Tayyar Bayram Mevlit Kandili Mesajı Yayınladı


Doğankent Güdül köyü eski muhtarlarından Tayyar Bayram, Mevlit kandili nedeniyle bir mesajı yayınladı.

Bayram Mesajında, Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.Giriş: 06 Ekim 2022 | Güncelleme: 06 Ekim 2022 | Okunma: 303


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.