"Mehmet Furkan Summak Göreve Başladı"

Doğankent kaymakamlığına atanan Mehmet Furkan Summak görevine başladı.

284

Mustafa Mücahit AYAN Kimdir

Doğankent Kaymakam Vekili Mustafa Mücahit Ayan, 1995 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı.2018 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu.
2021 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak Kocaeli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kocaeli Valiliğinde İl stajını, Artvin ili Arhavi ve Hatay ili Kırıkhan ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladıktan sonra İçişleri Bakanlığının 12.08.2022 tarihli onayı ile Giresun ili Doğankent ilçesine Kaymakam Vekili 0larak atandı. Ayan, 30.04.2024 tarihinde staj çalışması için Doğankent'ten ayrılarak İngiltere'ye gitti. 
Mustafa Mücahit Ayan'ın yerine Kaymakam olarak Kaymakam Vekili Mehmet Furkan Summak atanarak 06.05.2024 tarihinde Doğankent ilçesindeki görevine başlamıştır.  
Mehmet Furkan Summak Kimdir

Doğankent Kaymakam Vekili Mehmet Furkan Summak, 1996 yılında Kilis'te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kiliste tamamladı. 2020 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2022 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak Kilis Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kilis Valiliğinde il stajını, Kahramanmaraş Valiliğinde deprem bölgesi görevlendirmesini, Edirne İli İpsala ve Enez ilçelerinde Mülkiye Müfettişi Refakatinde teftiş stajını, Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladıktan sonra İçişleri Bakanlığının 30.04.2024 tarihli onayı ile Giresun ili Doğankent ilçesine Kaymakam Vekili olarak görevlendirilmiştir.Giriş: 10 Mayıs 2024 | Güncelleme: 17 Mayıs 2024 | Okunma: 284


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.