"Kelkit Vadisi Platformu Yeniden Toplandı"

İlk toplantısını 1 Ekim 2023 tarihinde Florya Sosyal Tesislerinde yapan Kelkit Vadisi Platformu ikinci toplantısını Çamoluk Kültür Merkezinde yaptı.

65

Çamoluk Kültür ve Yardımlaşma derneğinin ev sahipliğini üstlendiği platform toplantısı Şebinkarahisar Dernek Başkanı Mehmet Şimşek, Şiran Vakfı Başkanı Ramazan Kahveci, Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya, Çamoluk Derneği Başkanı Hacı Canik, Gölova Vakfı Başkanı Adnan Akça, Alucra Eğitim ve Kalkınma Vakfı Adına, başkan yardımcıları Arif Dede ve Salim Kuzyurt, Şiran Şiran Vakfı Başkan Yardımcılarından Abdullah Canan ve Yüksel Hamzaoğlu, ŞİDEF Başkan Vekili İbrahim Yılmaz, Çamoluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halil Üdük ile iş adamı Yusuf Gecü'nün katımlarıyla yapıldı.

Platform toplantısının sözcülüğünü üstlenen Şiran Dernekler Federasyonu Başkanı Serkan Kaya tarafından hazırlanacak olan projelerin kamuoyu bilgisine sunulması ve ilgili mercilere ulaştırması bekleniyor.

Projeler içinde Karadeniz ile Akdeniz arası en kısa ulusal yol, Alucra, Şebinkarahisar ve Çamoluk yolunun ulusal yol standartlarına kavuşturulması, Trabzon- Gölova arasında mevcut olan yolun, Tersun dağı kısmına tünel yapılması durumunda, mesafe olarak 20 kilometre, zaman olarak ta 30 dakika kısaltılması yer alıyor. Yapılan toplantı sonrası 3.Kelkit Vadisi Platform toplantısının Alucra Vakfının ev sahipliğinde yapılmasını kararlaştırdılar.
Giriş: 14 Kasım 2023 | Güncelleme: 14 Kasım 2023 | Okunma: 65


Kaynak: Yavuz Kayacık
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.