"Kaymakam Gün'ün 18-24 Mart Yaşlılar Haftası Mesajı"

Tirebolu İlçe Kaymakamı Cevat GÜN, mesajında şu ifadelere yer verdi, Yaşlılarımız, dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

522

Milli ve manevi değerleri yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen yaşlılar, hayat tecrübeleri ve geçmişten günümüze tanıklık ettikleri değerler ile gençlere yol gösterici birer ışıktırlar. Onların maddi manevi bereket unsuru olarak görülmesi gerektiğine inanıyorum.

Unutulmamalıdır ki, her genç insan, bir yaşlı adayıdır. Hayatımızı bu gerçeği göz önünde bulundurarak yaşamalıyız. Ömürlerinin büyük bir bölümünü vatanına ve milletine hizmet ederek geçiren ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yol gösteren büyüklerimiz, hayatlarının bu döneminde bekledikleri ilgi, şefkat ve huzuru fazlasıyla hak etmişlerdir.

Ne mutlu bize ki, millet olarak, büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Bizlerin büyüyüp yetişmemizde bin bir emek sarf eden anne ve babamız başta olmak üzere tüm yaşlılarımızın bizlerden en büyük beklentisi olan sevgi ve saygımızı her fırsatta onlara gösterip bu güzel hasletimizi ileriki nesillerimize aktararak devam ettirmek temel görevimizdir.

Devletimiz yaşlı vatandaşlara götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımız ile ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın her zaman desteğine ihtiyacımız olacaktır.

Koronavirüs salgını nedeniyle gerek 65 yaş ve üstü yaşlılarımızın ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın devletimizce alınan tedbirlere uymaları bizleri ayrıca mutlu edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, ebediyete irtihal etmiş büyüklerimize rahmet, hayatta olanlarımıza da sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.Giriş: 22 Mart 2021 | Güncelleme: 22 Mart 2021 | Okunma: 522


Kaynak: tirebolu.gov.tr
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.