"Kar Spor İda Ultra Büyük Bir Coşkuyla Start Aldı"

1014 erkek, 475 kadın olmak üzere 25 ülkeden toplam 1489 kişi ultra koşu için start çizgisinde buluştu. Yaş ortalamasının 40 olduğu yarışta en genç katılımcı 13 yaşındayken en deneyimli sporcu 75 yaşındaydı.

237

Kar Spor İda Ultra engel tanımadı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 10'a yakın paralimpik sporcu koştu. Bu yıl Kaz Dağları'nda altıncısı düzenlenen Kar Spor İda Ultra, Ayvacık Kaymakamı İlker Eker'in katılımıyla start aldı. Sabah 07:00'de Çanakkale-Yeşilyurt'ta buluşan sporcular eşsiz bir mücadeleye ilk adımlarını attılar. Balıkesir-Güre'ye kadar uzanan koşu zeytin bahçelerinden, Yunan mitolojisine konu olan efsaneleri ile ünlü Kaz Dağları'ndan geçerek Aeneas Kültür Rotası'na dokunuyor. 

Kar Spor İda Ultra ile spora ve turizme değer katanlar ise söyle sıralanıyor, Kar Spor isim sponsorluğunda, Edremit Belediyesi'nin ana sponsorluğunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, DYNAFIT, 2AS, Panthzer, SALEWA, ZÜBER, Hattusa Vacation Thermal Club, co sponsorluğunda, TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Balıkesir Valiliği, Çanakkale Valiliği, Edremit Kaymakamlığı, Ayvacık Kaymakamlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu resmi destekleriyle, Rossist Event tarafından yapılıyor.Giriş: 03 Aralık 2022 | Güncelleme: 03 Aralık 2022 | Okunma: 237


Kaynak: Berna Alp
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.