"Görele ve Çavuşlu'da İçme Suyu İçin Önemli Adım"

452

Milletvekili Öztürk'ün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler neticesinde, İller Bankası tarafından Görele–Çavuşlu İçme suyu ve İçme suyu Paket Arıtma Tesisi İnşaatı Yapım İşi ihalesi 6 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirildi. İhalenin yasal itiraz süreci 24 Kasım'da tamamlandı. Sözleşme bedeli 65 Milyon 233 Bin TL olan projenin, yüzde 50'si İller Bankası tarafından hibe edilecek. Sis Dağı eteklerinden 2-3 oba kaynağının birleştiği Yalakoda Deresinden elde edilen yayla suyu Görele ve Çavuşlu halkının kullanımına sunulacak.

Öztürk, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Görele ve Çavuşlulu hemşerilerimizin hizmetine sunacağımız, içme suyu ve içme suyu paket arıtma tesisi yatırımının ihalesi İller Bankası tarafından gerçekleştirildi. 4 Aralık Cuma günü İller Bankası ile ihaleyi alan firma arasında sözleşme imzalanacak. Sözleşmenin imzalandığı 4 Aralık tarihinde itibaren, 15 gün içinde ilgili firmaya yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Yer tesliminden itibaren işin tamamlanma süresi ise 720 takvim günüdür. Aralık ayı bitmeden yapım çalışmalarına başlanılması planlanan tesisin, 2022 yılı sonlarında tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulması planlanmaktadır dedi. 

Bu yatırımın hayata geçmesiyle beraber, Görele ve Çavuşlu'da nitelikli ve kaliteli içme suyunu evlerde halkın kullanımına sunacaklarını ifade eden Öztürk, Görele/Çavuşlu müşterek içme suyu projesiyle, yayla suyu Sis Dağı eteklerinden bölgeye çekilecek 30 km isale hattı sayesinde evlere ulaştırılacak. Bu yatırımın tamamlanmasıyla birlikte Görele ve Çavuşlu'da içme suyu sorununu köklü bir çözüme kavuşturacağız. Bu yatırımın bölgemize kazandırılması için verdikleri desteklerden dolayı başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey olmak üzere İller Bankası ekibine teşekkür ediyorum. Hemşerilerimize hayırlı olsun dedi
Giriş: 03 Aralık 2020 | Güncelleme: 03 Aralık 2020 | Okunma: 452


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.