"Giresunlular Haymanaya Gidiyor"

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) tarafından organize edilen 30 Ağustos Haymana Şehitliği ziyaretine Giresun STK'ları ve belediyeler destek veriyor.

418

Tirebolu Kaymakamlığı, Giresun Vakfı, Harşit Federasyonu, Giresun, Haymana, Tirebolu, Espiye, Görele ve Güce Belediyeleri tarafından desteklenen programda geçen sene ziyarete açılan Haymana Şehitliğinde medfun şehit Yarbay Hüseyin Avni Alparslan ve şehitlerimiz ziyaret edilecek.

TİRDEF Başkanı İbrahim Aydın yaptığı açıklamada 99 yıl sonra mezar yeri tespit edilerek 100. yılında geçen yıl adına şehitliğinin açıldığı Giresun'umuzun iki gönüllü alayından biri olan 42. Gönüllü Alay Komutanımız Şehit Yarbay Hüseyin Avni Alparslan ve Haymana'daki şehitlikte bulunan binlerce Giresunlu şehidimizi ziyaret edeceğiz. Bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi anmak ve dua etmek için orada bulunmak bizim için vatani bir görevdir. 30 Ağustos aynı zamanda Yarbay Hüseyin Avni Alparslan'ın şehadet günüdür. Bu günde aziz ruhunu şad etmek için bütün hemşerilerimizi Haymana'ya bekliyoruz.

Ziyaretle ilgili olarak Giresun ve İstanbul'dan muhtelif bölgelerden otobüsler kalkacaktır. Haymana'da şehitlerimiz adına yemek ikramında bulunulacaktır. dedi. Giriş: 24 Ağustos 2022 | Güncelleme: 24 Ağustos 2022 | Okunma: 418


Kaynak: İbrahim Balcıoğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.