"Giresun'a 122 Milyon 848 Bin TL Köydes Ödemesi"

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Giresun'a Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında toplam 122 milyon 848 bin 798 TL ödenek ayrıldığını bildirdi.

206


Milletvekili Öztürk, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Giresun'da köylerimizin ihtiyaçları için KÖYDES projesi kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile 2023 yılı için toplam 122.848.798 TL ödenek ayrılmıştır. Bugüne kadar KÖYDES kapsamında ilimizde birçok köyümüzün yolu, içme suyu, küçük ölçekli sulama ve atık su projeleri gibi ihtiyaçlarına dönük çalışmalar yapıldı. Bu program kapsamında 2023 yılında da hizmetlerimiz artarak devam edecek. Köylerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun'dedi.


Öztürk açıklamasının devamında, Giresun İl Özel İdaresi'nin yaptığı tüm hizmetler özellikle kırsalda yaşayan insanlarımızın rahat ve huzur içerisinde günlük yaşamını sağlayabilecek alt yapıyı oluşturmak içindir. Bu yıl İl Özel İdaresinin bütçesinin ciddi bir bölümü köylerimizin alt ve üst yapı hizmetlerinde kullanılacak. Bu bütçeyle köylerimizin eksiklikleri tamamlanmış olacak. İlimizde özellikle kırsal kesimde yaşanan birçok sıkıntı büyük ölçüde çözüme kavuşturuldu. Kalan sorunların çözümü içinde yoğun gayret sarf ediyoruz. Partimizin 2023 hedefleri doğrultusunda, ilimizde kırsal kesimin bütün alt ve üst yapı hizmetlerinin bitirildiği ve köylerimizin kalkınarak yaşam seviyelerinin yükseltildiği Giresun'u hep birlikte inşa edeceğiz inşallah. dedi.

Giriş: 12 Mart 2023 | Güncelleme: 12 Mart 2023 | Okunma: 206


Kaynak: Cemal Öztürk
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.