"Giresun Üniversitesi Rektörü Can'ın Kurban Bayramı Mesajı"

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

314

Rektörün mesajı şöyle: Paylaşma ve dayanışmanın en güzel şekilde yaşandığı, Milletimizin birbirine her zamankinden daha fazla kenetlenerek gönül birliği oluşturduğu, insanlar arasında dostluk ve kardeşlik duygularının canlanmasına vesile olan bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Bayramlarımız, sevginin, saygının ve sosyal duyarlılığımızın arttığı, birlik ve beraberlik ruhumuzun geliştiği, kalplerimizin yumuşadığı, akraba ve komşuların ziyaret edildiği, öksüz ve yetimlerin sevindirildiği, bütün bir toplumun aynı duyarlılığı hissedebilmesine vesile olan önemli günlerdir.

Bütün bu değerleri özünde barındıran Kurban Bayramı da, özellikle yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmayı simgelemektedir.Bu vesileyle toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalı, her türlü dayanışmayı ve bütünlüğü en güçlü şekilde göstermeliyiz.

Kurban Bayramı birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesinin yanı sıra, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın değerini anlayabileceğimiz bir bayramdır. Kurban Bayramı zayıf, güçlü, zengin, fakir demeden tüm İslam alemini buluşturan bir özelliğe sahiptir. Bu özel günlerin iyiliklere ve güzelliklere vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu düşüncelerle, Kurban Bayramının dargınlıkların unutulmasına, insanlığın barışına, millet olarak huzurlu bir geleceğe vesile olmasını temenni ediyor, tüm hemşerilerimin ve çalışma arkadaşlarımın Kurban Bayramını kutluyor, sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu nice bayramlar diliyorum.Giriş: 08 Temmuz 2022 | Güncelleme: 08 Temmuz 2022 | Okunma: 314


Kaynak: Giresun Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.