"Giresun Türkiye Yüzyılına Hazır"

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, 21 yıllık Ak Parti iktidarında şehre yapılan 51 milyar TL'yi aşkın yatırımla Giresun'un Türkiye Yüzyılına hazır olduğunu söyledi.

110

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıldönümünde yapılacak 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde Ak Parti Giresun Teşkilatı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rekor oy oranı ile destek olmak, milletvekilliğinde de 4'te 4 yapmak istediklerinin altını çizen Başkan Yılmaz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Giresun Ak Parti iktidarından ne istediyse aldı, bundan sonrada almaya devam edecek.

SAĞLIKTA, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve tam donanımlı hastaneleri ile şehrimiz bölgemizin sağlık üssü haline geldi. Ak Parti iktidarından önce halkımız tedavi olabilmek için çevre illere giderken, Ak Parti iktidarı döneminde çevre illerden hastalar tedavi için ilimize gelmeye başladı.

ULAŞIMDA, AK Parti iktidarında yapılan havayolu ve karayolu ağlarıyla ilimiz çağ atladı, Giresun Karadeniz'in Dünyaya açılan penceresi haline dönüştü. Muhalefet temsilcileri tarafından yapılamaz denilen, balona benzetilen Dünyanın ikinci Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk deniz dolgusu havalimanı Ordu-Giresun Havaalanı halkımızın hizmetine sunuldu. Yarım asırlık bir rüya olan, yöre halkının Geçit vermez Eğribel dediği 2 bin 200 rakımlı Eğribel Dağı tünellerle geçildi. 

EĞİTİMDE, Giresun Üniversitesi başta olmak üzere geleceğimizin teminatı gençlerimizin hizmetine sunduğumuz yeni okullarımız, çağın gerekliliklerine uygun son teknoloji araç ve gereçlerinin de tamamlanmasıyla şehrimiz bilgi limanı haline dönüştü. 

TEKNOLOJİDE, Yapım sözleşmesi imzalanıp yüzde 60'ı tamamlanan ve bu yıl içerisinde faaliyete geçecek olan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) içindeki ARGE ofisleri, kuluçka merkezi, ön kuluçka merkezi, teknik atölyeler ve sosyal alanlar nitelikli çalışmaların ticarileşeceği, geliştirileceği burada planlanan projelerin ülkemizin milli ARGE atılımlarına katkıda bulunarak nitelikli personel istihdamına da önemli katkılar sağlamasının önü açıldı.

SANAYİDE, 1. Organize Sanayi Bölgemiz yüzde yüz doluluk oranıyla çalışıyor ve 5 binin üzerinde istihdamı var. 2. Organize Sanayi Bölgemiz yüzde 95 doluluk oranına ulaştı. 2. OSB'miz şu anda yaklaşık 3 bin kişiye iş imkanı sağlanmakta. İlimizin ihracat ve istihdam üssü haline gelen 1. ve 2. OSB'de bir yıl içerisinde istihdam sayısı 7 bin 500 kişiye yükselecek.

ENERJİDE, Tam bağımsız bir Türkiye için enerji olmazsa olmazımızdır. Kısa bir süre önce Karadeniz doğalgazını halkımızın kullanımına sunduk. Enerjide dışa bağımlılığımız azaldı. Yerli doğalgaz kullanımını ilk ay ücretsiz yaptık, 12 ay boyunca da 25 metreküp doğalgazı yine ücretsiz hizmete sunduk.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİKTE; TOKİ konutlarımızla, merkez ilçelerimiz ve diğer ilçelerimizdeki millet bahçeleri ve kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra yeni kamu binalarımızla birlikte şehrimizde ihtiyaç duyulan her alanda çok önemli yatırımlar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor.

SPORDA, Şehrimizin en büyük marka değeri olan ve hep birlikte Süper Lig'e taşıdığımız Giresunspor'umuzun yeni yuvası Çotanak Spor Kompleksini, yeni kapalı spor salonunu, yeni olimpik havuzunu, gençlik merkezlerini ve tüm ilçelerdeki yeni tesisleri hizmete sunduk. Batlama'da hizmete açılan yeni kapalı spor salonu, Giresun'un tarihinde ilk defa Türkiye A Milli Takımı seviyesindeki maçına ev sahipliği yapmasına vesile oldu. Tesisleşmeye, alt yapıya, eğitime, bilime ve sağlığa yaptığımız devasa yatırımlarla ilimizden Avrupa ve Dünya şampiyonu milli sporcular yetişmeye başladı.

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda hayata geçirilen tüm bu yatırımların ve projelerin halkımızın hizmetine sunulmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ederiz.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti kadroları Giresun'un gelişmesi yönündeki tüm projelerin destekçisi ve takipçisi oldu, olmaya da devam ediyor. Çünkü Cumhurbaşkanımızın ve Ak Parti'nin halka hizmet davasında hizmetin sınırı yoktur. Bizler Giresun'un bundan sonraki süreçte ihtiyacı olan tüm projeleri, hizmetleri ve yatırımları biliyoruz. İlimizin eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, bilimde, sanayide, teknolojide, sporda, sanatta, kültür ve turizmde, sosyal hayatta kısaca her alanda daha fazla hizmet ve yatırım alması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Giresun'umuz için olmazsa olmaz olan Güney Çevre Yolu, Espiye ve Tirebolu'ya kurulacak 3. Organize Sanayi Bölgesi, Görele Çavuşlu'ya yapılacak 4. Organize Sanayi Bölgesi, güney ilçelerimiz için planlanan 5. OSB projelerimiz var, bölgemizi demir ağlarla saracak olan Samsun Sarp Demiryolu Projesi, Morfoloji Hastanesi, Türkiye'nin en büyük Balıkçı Barınağı Projesi, Millet Bahçesi ve Millet Ormanı, Giresun Merkez ve civar ilçelerdeki şehrin yaklaşık yüzde 60'ının yüz yıllık su ihtiyacını karşılayacak İçme Suyu Projelerimiz devam ediyor. 

Giresun'un güney ilçeleri ile İç Anadolu'ya bağlantılarını sağlayacak Yağlıdere Alucra arası Kurtbeli yolu, Alucra Çamoluk arası Arda Yolu, Şebinkarahisar Suşehri bağlantıları, Tamdere Dereli arasındaki Pınarlar güzergahı, Aydındere Kovanlık bağlantı yolları, Tirebolu Doğankent arasındaki yolun duble yola dönüşmesi başta olmak üzere devam eden tüm ulaşım ağları projeleri de yakın takibimizde. Tüm ilçelerimize doğalgaz ulaştırmak için ve Tirebolu Çay Fabrikası'nın kentsel dönüşümünün gerçekleştirilmesi içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Kısaca Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde bizler bu şehri Türkiye Yüzyılı vizyonuyla şaha kaldıracak yeni projeleri de hayata geçirmek için hazırız. 

Eğitimde, kültürde, sosyal hayatta ve sivil toplum kuruluşlarındaki tecrübeleriyle Prof. Dr. Nazım Elmas hocamız ile, siyasetteki büyük tecrübesiyle Ali Temür abimizle, yerel yönetimlerdeki başarılı çalışmalarıyla üstün başarı gösteren Tolga Erener kardeşimizle, can dostlarımızın ve ihtiyaç sahiplerimizin iyilik elçisi, her daim halkımızın içinde olan örnek bir aile annesi Berrin Aydın'dan oluşan Ak Parti Giresun Milletvekili Adaylarımız ile Türkiye Yüzyılı'na hazırız. 

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz ve siyasi görüşü ne olursa olsun ortak kaygısı vatan ve millet olan, Türkiye Cumhuriyeti'nin şahlanış dönemine katkıda bulunmak isteyen herkesten, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde tam bağımsız Türkiye'yi hep birlikte inşa etmek için, istikrarın sürmesi için, yeniden yetki ve destek istiyoruz.

Mete Bahadır Yılmaz / AK Parti Giresun İl BaşkanıGiriş: 11 Mayıs 2023 | Güncelleme: 11 Mayıs 2023 | Okunma: 110


Kaynak: AK Parti Giresun İl Başkanlığı
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.