"Giresun Millet Bahçesi"

AK Parti Giresun Milletvekillerinin girişimleri ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı nezdinde Millet Bahçesi inşaatının son durumu değerlendirildi.

85

AK Parti Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarının ülke genelinde millet bahçesi seferberliği başlatarak şehir insanına daha fazla hizmet etme ve yaşanabilir bir ortam sunma hizmeti bilinmektedir. Türkiye genelinde şu ana kadar 81 il genelinde 244 millet bahçesinin yapımı tamamlandı. Son günlerde tasarruf tedbirleri sebebiyle, yapımı devam eden Giresun Millet Bahçesinin durumu merak konusu olmuştu.


Giresun Millet Bahçesinin yapımının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile devam edeceği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız tarafından beyan edildi. Giresun Millet Bahçesinin de tamamlanmasıyla AK Parti iktidarımız döneminde yapımı devam eden diğer millet bahçeleri ile birlikte tüm ülkede toplam 100 milyon metrekare alanda 514 millet bahçesi yapılmış olacaktır.

Millet bahçeleri, içinde çocuk parkı dinlenme alanları, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları ile yaşanabilir şehirler oluşturma hedefi gerçekleştirilmiş oluyor.


Giresun'daki millet bahçesi yapımının kaldığı yerden devam edeceğini belirten AK Parti Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür, hizmetlerin Giresun insanına hayırlı olmasını dilediler.Giriş: 06 Haziran 2024 | Güncelleme: 06 Haziran 2024 | Okunma: 85


Kaynak: Gökhan Edge YILDIRIM
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.