"Giresun Medya Platformundan Çağrı, Yetiştirdiğimiz Değerlere Sahip Çıkalım"

622

Balcıoğlu, ilim, kültür, sanat ve devlet adamlığı sıfatı şahsında mündemiç olan Haluk Dursun'a sahip çıkmak biz hemşerilerinin en büyük görevidir. Haluk Dursun, tarih ve kültür sahasında yaptığı çalışmalar, verdiği eserler ve devlette aldığı görevler nedeniyle anılmayı hak etmiş biridir. Adının memleketi Giresun ve doğup büyüdüğü Kocaeli'nde yaşatılması için her türlü gayret gösterilmelidir.

Bu manada Haluk Dursun adı, Giresun ve Kocaeli'nde kütüphanelere, kültür merkezlerine, okullara, parklara ve meydanlara verilmeli, adına çeşitli anma programları, kültür etkinlikleri ve yarışmalar düzenlenmelidir. Haluk Dursun hocamız ilk ödülünü de böyle bir kültür programında almış ve okuduğu Galatasaray Lisesi öğrencisi olarak katıldığı Milli Türk Talebe Birliği Liseler Arası Kompozisyon Yarışmasında birinci olmuştur.

Bu konuda Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi ile Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlıklarına büyük görevler düşmektedir. Bu yıl anma için geç olmuş olabilir ama bahsettiğimiz diğer görev ve etkinlikler için mutlaka programlar yapılmalı ve kamuoyuna duyurulmalıdır.

Biz Giresun Medya Platformu olarak ilgili kurumlara her konuda yardımcı olmaya hazır olduğumuzu hatırlatır, hocamız Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'a Allah'tan rahmet, geride kalan ailesine ve tüm hemşerilerimize başsağlığı ve sabır dileriz dedi.
Giriş: 17 Ağustos 2020 | Güncelleme: 17 Ağustos 2020 | Okunma: 622


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.