"Giresun İline Yeni Sentetik Çim Saha"

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Temür, yaptığı açıklamada kıymetli gençlerimizi sporla buluşturmak adına yeni spor alanı oluşturuyoruz.

46

Gençlik ve Spor Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Giresun Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle İlimiz Orhaniye Köyü'nde, Batlama Hüseyin Avni Alparslan Salonu'nun arkasına 30 m x 50 m ölçülerinde ve FİFA standartlarına uygun olarak tasarlanacak sentetik çim halı saha, amatör spor müsabakaları ve halkın spor faaliyetleri için ideal bir ortam sunacak yeni bir spor alanı hayata geçiriyoruz.  

Yapılacak olan bu projenin yaklaşık maliyet çalışmaları tamamlanmış olup, ihalesi bir ay içerisinde yapılacaktır. Bu yeni tesisle, gençlerimiz ve sporseverler kaliteli bir spor deneyimi yaşayacaklardır. Gençlerimizin sporla buluşmasını teşvik etmek, onların sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak amacıyla büyük bir gayretle çalışıyoruz. Gençler, bizim için en büyük güç ve geleceğimizin teminatıdır. Yeni halı saha, gençlerimize spor yapma ve yeteneklerini geliştirme fırsatı sunacaktır. Bu önemli adımı atarken, gençlerimize ve tüm sporseverlere yapılacak olan bu güzide tesisin hayırlı olmasını diliyorum. 

İlimizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Osman Aşkın Bak'a hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum dedi.Giriş: 09 Temmuz 2024 | Güncelleme: 09 Temmuz 2024 | Okunma: 46


Kaynak: Ali Temür
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.