"Giresun İline 8 İş Makinası Tahsisi Yapıldı"

AFAD-DSİ Sel ve Taşkın Risk Azaltma Protokolü Kapsamında ilimize 8 adet iş makinası tahsisi yapıldı.

101

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Temür, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle, AFAD 

Başkanlığı'nda düzenlenen, İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya ile Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı arasında imzalanan AFAD-DSİ Sel ve Taşkın Risk Azaltma Protokol törenine katılım sağladık. 

Önceki senelerde yaşadığımız sel, taşkın ve heyelan afetlerinin önüne geçme hedeflinde AFAD envanterinde bulunan 111 adet iş makinasının Devlet Su İşlerinin kullanımına verilmesini kapsayan protokolle, her iki kurumumuzun etkinliğini artacaktır. Yerli ve millî üretim olan ekskavatörlerimiz, özellikle sel ve heyelan riski yüksek bölgelerimizde görev yapacak ve Karadeniz Bölgemizdeki 13 ilimizde risk azaltma faaliyetlerine başlayacaktır.  

Yapılan Protokol kapsamında ilimize 8 adet iş makinası tahsis edildi. İnşallah bu sayede ilimizde sel, taşkın ve heyelan afetlerinin önüne geçme konusunda 2024 yılını daha sorunsuz, sıkıntısız bir şekilde getireceğiz. İlimizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı'ya ve Afad Başkanımız Okay Memiş'e çok teşekkür ediyorum. 8 Adet iş makinasının Giresun'umuza ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum ifadelerini kullandı. 
Giriş: 30 Nisan 2024 | Güncelleme: 30 Nisan 2024 | Okunma: 101


Kaynak: Ali Temür
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.