"Gelecek sene Giresun gibi olacak"

İki milli bayramı bir arada kutladılar, Oelde'de hem 23 Nisan hem de 19 Mayıs

128

MERKEZİ Almanya'nın Oelde şehirinde olan, Oelde  ve Çevresi Türk Veliler Derneği 27. kez 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını  kutladı. 23 Nisan kutlamasının Mayıs ayına sarkmasından dolayı  Thomas-Morus Lisesinin salonunda yapılan kutlamaya 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı da ilave edildi. 

AÇILIŞ KONUŞMASI TİREBOLULU ŞENOL YILDIZ'DAN

Almanya'da göreve başladığı tarihten itibaren her yıl 23 Nisan'ı kutlamaya özen gösteren Tirebolulu eğitimci Şenol Yıldız açılış konuşması yaparak, günün anlamı ve önemine değindi. Başarılı eğitimci Şenol Yıldız sunum esnasında  öğrencisi Berat Göycalı'yı da yanına alarak ona ilk moderatörlük dersi de verdi.

DİĞER KONUŞMACILAR

Oelde'deki kutlamaya programda olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti'nin Münster Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Ayşe Nazlı Söylet katılamadı. Oelde Belediye Başkan Yardımcısı Andrea Geiger ve dernek başkanı Meryem Kırım'da kısa birer konuşma yaptılar.

HALK OYUNLARI FESTİVALİ GİBİ OLDU

Çifte bayram kutlamasında çeşitli halk oyunları grupları gösteriler yaptılar. Bunların başında, Latif Aslan yönetimindeki Bielefeld Kafkas Folklor Ekibi, Birten Şenel yönetimindeki Neubeckum Folklor Ekibi, Sibel Yıldız yönetiminde Oelde Folklor Ekibi ve Dilara Aydın yönetiminde Rheda-Wd. Öğrenci grubu çeşitli gösteriler yaptılar ve izleyenleri adeta mest ettiler. 

BİR SAATLİK ARADA DEPREMZEDELER İÇİN SATIŞ

Çifte bayram kutlamasına bir saatlik bir ara verildi. Bu arada Türk mutfağının en leziz ürünleri satışa sunuldu. Elde edilen gelirin tümü Türkiye'deki depremzedelere bağışlanacağı açıklandı.

SUAT ZÜMRÜTÇÜ'DEN MÜZİK ZİYAFETİ

Telgte'de ikamet eden müzisyen Suat Zümrütçü salondaki davetlilere yarım saatlik bir müzik ziyafeti sundu. 

PROGRAM İKİNCİ BÖLÜMDEDE DEVAM ETTİ

Programın ikinci bölümüde aynı tempoda dolu dolu geçti. Eğitimci Hakan Yüksel, Cafer Toplu ve Şenol Yıldız'ın yönetiminde 19 Mayıs , vatan ve bayrak şiirleri okundu. Atatürk Çocukları Grubunun, Türkiyem,  türkü ve şarkıları büyük bir coşkuyla söylendi.

GELECEK SENE TAM GİRESUNLU OLACAK


27. defa yapılan 23 Nisan kutlamasında büyük emeği olan Tirebolulu eğitimci Şenol Yıldız: göreve başladığım tarihten itibaren düzenli olarak 23 Nisan'ı kutlamaya ve çocuklarımıza milli ruhu aşılamaya özen gösteriyorum. Bu sene yaptığımız kutlama Mayıs ayına sarkınca 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını da ilave ettik. Satıştan elde ettiğimiz geliri deprem bölgesine bağışlayacağız. Organize de emeği geçen ve kutlamaya gelen  herkese teşekkür ederiz. Gelecek sene 28. milli bayramımızı kutlayacağız dedi.Giriş: 09 Mayıs 2023 | Güncelleme: 09 Mayıs 2023 | Okunma: 128


Kaynak: Abdülkadir KARA
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.