"Gazilerimize Hak Ettikleri Saygıyı Gösterelim"

Değerli Basın Mensupları, Saygıdeğer Hemşerilerimiz, Bugün, ülkemizin bağımsızlığı ve güvenliği için kahramanca mücadele veren gazilerimizi onurlandırdığımız, Gaziler Günü'nü coşku ve saygıyla kutluyoruz.

231

Bu özel gün, gazilerimize olan minnettarlığımızı ve saygımızı ifade etmek için bir fırsattır. Gazilerimiz, milletimizin hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinde, terörle mücadelede ve ulusal savunmada gösterdikleri özverili hizmetleriyle her zaman gurur kaynağımız olmuşlardır. Ancak maalesef, günümüzde birçok gazimiz ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadır.

Gazi maaşlarının bağlanması, gazilerimize verilmiş olan bir hak ve bu hak gasp edilmemelidir. Ancak ekonomik zorluklar nedeniyle bazı gazilerimiz, hak ettikleri bu maaşın verilmemesi nedeniyle büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu durum kabul edilemez.

Bizler, gazilerimize verilen hakların korunmasını ve gazilerimizin yaşam standartlarının yükseltilmesini talep ediyoruz. Gazilerimize yönelik olarak verilen sözlerin tutulmasını, ekonomik koşulların bahane olarak kullanılmamasını istiyoruz.

Bu nedenle, yetkililere ve hükümetimize sesleniyoruz:

1.Gazilerimize verilen maaşların zamanında ve eksiksiz olarak ödenmesini sağlayın.

2.Gazilerimizin ekonomik durumlarını iyileştirmek için gerekli adımları atın.

3.Gazilerimize olan minnettarlığımızı sadece sözde değil, fiili olarak gösterin.

4.Gazi olan ve gazilik maaşı almak için türlü bahanelerle rapor alamayan gazilerimizin de bir an önce durumları göz önünde bulundurularak ivedilikle maaşa bağlanmalarını talep ediyoruz.

Gaziler Günü'nde, gazilerimize olan bu haklarını geri kazanma mücadelesinde yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Gazilerimize duyduğumuz saygı ve minnettarlığımızı sadece bu özel günde değil, her zaman hissettirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gaziler Günü'nü kutlarken, gazilerimize olan sorumluluğumuzu da hatırlatıyor, haklarının savunucusu olmayı sürdüreceğimizi belirtiyoruz.

Saygılarımla,Giriş: 18 Eylül 2023 | Güncelleme: 18 Eylül 2023 | Okunma: 231


Kaynak: İYİ Parti Giresun İl Başkanlığı
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.