"Doğankent'te Öretmenler Günü Kutlandı"

Doğankent ilçesinde 24 Kasım Öretmenler günü kutlandı.

571

Kutlamaya Perşembe günü Çatak köyü ilkokul ve imam-hatip ortaokulu öğretmenleri ile velilerinin bir dönem Çatak ve Doğankent ilköğretim okulunda görev yapan Öğretmen Ali Rıza Çağlar'ın Yağlıdere ilçesinin Akköy köyündeki mezarı başında dualarla andılar.

Doğankent ilçesindeki çelenk töreni bugün saat 9:00'da Doğankent ilkokulu önünde gerçekleştirildi. Tören Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile son buldu. Çelenk sunum törenine ilçedeki yönetici ve öğretmenler ile emekli öretmenler katıldı. Çelenk törenine AK Parti Doğankent ilçe başkanı Yılmaz Dede'de katıldı.

Halk Eğitim merkezi müdürü iken vefat eden Mehmet Turfan'ın kabri ziyaret edilerek dualar okundu. 13:30'da Belediye tesislerinde öğretmenlere yemek ikramında bulunuldu. 14:30'da ise Tirebolu Meslek Yüksek Okulu Doğankent Veysi Koloğlu ek hizmet binası salonunda gerçekleştiren kutlama programı saygı duruşu, istiklal marşının söylenmesi, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, anılar, okul tanıtımları ödül töreninin ardından son buldu.

Kutlama programına Belediye başkanı Rüşan Özden, İlçe Jandarma komutanı Teğmen Yakup Görmüş, ilçe Emniyet Müdürü Sadullah Necip Uzun, İl genel Meclisi üyesi Muttalip Patan, Emekli öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal şirin, öretmenler ve daire amirleri katıldı.
Giriş: 24 Kasım 2023 | Güncelleme: 24 Kasım 2023 | Okunma: 571


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.