"Doğankent'te Muhtarlar Günü Kutlandı"

Muhtarlar, Doğankent Kaymakamlığınca muhtarlar günü sebebiyle düzenlenen programda, bir araya geldi.

310

Muhtarlar Günü Nedir

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından 19 Ekim 2015 tarihinde yayınlanan bir genelge ile kabul edilen özel bir gündür. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık görevinin 1829'dan bu yana sürdürüldüğü, muhtarların köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkisinde bir aracı rol oynadığı belirtilerek, muhtarlığın tarihsel bağlarını korumak için 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir.

Muhtarlar Kamu hizmetinin çok önemli bir parçasıdır. Doğankent Kaymakamlığınca düzenlenen programda, muhtarlar bir araya geldi. 

Toplantıda açıklamada bulunan Doğankent Kaymakamı Mustafa Mücahit Ayan, Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın her alanında rahatlıkla kapısına gidebildiği makamda görev yapan siz değerli muhtarlarımız, kamu hizmetinin çok önemli bir parçasısınız. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına, sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olarak Devlet-Millet bütünleşmesini sağlayan kamu görevlilerindensiniz. dedi. 19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle Doğankent Kaymakamlığınca muhtarlara yönelik gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Mustafa Mücahit Ayan'ın yanı sıra Belediye başkanı Rüşan Özden, İl Genel Meclisi Üyesi Muttalip Patan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yakup Görmüş, İlçe Emniyet Amiri Sadullah Necip Uzun, Köylere Hizmet Götürme Şefi Murat Dede ve muhtarlar katıldı. Giriş: 19 Ekim 2022 | Güncelleme: 19 Ekim 2022 | Okunma: 310


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.