"Doğankent Esnaflarından Berat Kandili Mesajları"

Doğankent ilçesi esnafları Berat Kandili dolayısı ile birer mesaj yayımladılar.

275

Başkan  Özden'in Berat Kandili Mesajı


AK Parti Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özden Mesajında, Berat kelimesi, borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi anlamlara gelmektedir. Berat Kandili, Allah'ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir. Berat kelimesinin aslı Berâettir. Beraat sözlükte, bir zorluktan kurtarmak ve berî olmak demektir. Bu geceye, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek gece, günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir. Bu vesile ile Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Berat Kandilinizi kutlarım.

Süleyman-Serap Özden'den Berat Kandili Mesajı


Doğankent esnaflarından Süleyman-Serap Özdenler Berat Kandili dolayısıyla bir Mesaj yayınladı.

Özdenler Mesajında, Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak. Berat Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

İlyas Patan'dan Berat Kandili Mesajı


Doğankent esnaflarından İlyas Patan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Patan mesajında, Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Beraat kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

İrfan Tüfekçi'den Berat Kandili Kutlama Mesajı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Doğankent ilçe Belediye başkan adayı İrfan Tüfekçi Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tüfekçi Mesajında, Bir takım gül kokusu kalır, gül tutan elde. Zannetme ki gül dikenin himayesinde. Dikenin itibarı gül sayesinde. Güllerin en güzelinden şefaat ümidi ile… Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Cemal Kahraman'ın Berat Kandili Kutlama Mesajı 


AK Parti Doğankent ilçe başkanı Cemal Kahraman Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Kahraman Mesajında, Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Berat Kandilinizi kutlarım.

Kemal Bişkin'in Berat Kandili Kutlama Mesajı


Tekirdağ Çorlu ilçesi esnaflarından Modülasyon Enerji Sistemleri ve Doğankent Şubesi yönetim kurulu başkanı Kemal Bişkin Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Bişkin Mesajında, Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir, diğeri de Rabbi'ne kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku, Allah indinde misk kokusundan daha hoştur. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun...

Salim Efe'nin Berat Kandili Kutlama Mesajı


Doğankent Merkez Mahalle Muhtarı Salim Efe Berat Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Efe Mesajında, Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde düşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.
Giriş: 20 Şubat 2024 | Güncelleme: 20 Şubat 2024 | Okunma: 275


Kaynak: Harsitvadisi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.