"Cumhuriyet Kupası İmam Hatipli Kızların"

Tirebolu Kaymakamlığı 100.Yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri çerçevesinde yapılan Tirebolu Liselerarası Voleybol Genç Kızlar Şampiyonu Tirebolu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

398

Turnuvada yaptığı üç maçı da kazanan Tirebolu Anadolu Kız İHL, üç maçta tek set vererek inanılmaz bir başarıya imza attı.

Beden Eğitimi öğretmeni Çetin Durkaya tarafından çalıştırılan kızlar, ilk maçta Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Lisesini 2-0, ikinci maçta Tirebolu Anadolu Lisesi Kız Takımını çekişmeli bir maç sonunda 2-1 yenmeyi başardı. Son maç için Tirebolu Kapalı Spor Salonunu dolduran kalabalık seyirci önünde Tirebolu İskenderkaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımını da başarılı bir oyun sonunda 2-0 yenmeyi başardı.

Okul Müdürü Yaşar Coşkun maç sonrasında Beden Eğitimi Öğretmeni Çetin Durkaya ve takım oyuncularını tek tek tebrik ederek, şampiyonluğu kutladı ve “Hepinize teşekkür ediyorum. Kazandığınız bu şampiyonluk ile bizleri memnun ettiniz. Size ve ailelerinize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra yapılan Tirebolu Anadolu Lisesi ve Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Lisesi maçı ile karşılaşmalar sona erdi. Yapılan maçlar sonunda lig usulü puanlamaya göre Tirebolu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Tirebolu Anadolu Lisesi ikinci, Tirebolu İskender kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Tirebolu Halide Edip Adıvar Kız Meslek Lisesi ise sonuncu oldu. Giriş: 29 Ekim 2023 | Güncelleme: 29 Ekim 2023 | Okunma: 398


Kaynak: İbrahim Balcıoğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.