"Bursa Giresunlular Derneği Yeni Yerine Taşındı"

1426

Binanın tadilat işlerinde son aşamaya gelinirken, dernek merkezinde sosyal mesafe kurallarına uyularak misafirler ağırlanmaya başlandı. Alanında uzman mimarlar tarafından iç dekorasyonu tamamlanan binanın içerisinde Giresun'un Kültürünü yaşatan Oğuz Boyu Çepni Kültürü ve Selçuklu Mimarisine ait dekorlara yer verildi. 

Bursa'daki Giresunlulara yakışacak bir bina haline getirilen Bursa Giresunlular Derneği hizmet binası hakkında bilgi veren Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Üzeyir Aktaş, Aralık ayında görevi devir aldığımızda ilk tespit ettiğimiz eksiklik dernek merkezimizin istenilen düzeyde olmamasıydı. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte karar alarak dernek merkezimizi merkezi bir konumda olan yeni yerine taşıdık. İçerisinde Giresun kültürünü yaşatan eserlerin yer aldığı binamızda, başkanlık odası, toplantı salonu, icra kurulu odası ve birde teras bulunuyor. İnşallah bu merkezimiz Bursa'daki Giresunlu hemşerilerimizin toplanma merkezi olacak dedi.

Gelevera Kafe'de hizmete başladı

Dernek bünyesinde restorasyonu tamamlanan Gelevera Kafe'de hazırlıklar tamamlanarak misafirlerine hizmet vermeye başladı. Dernek binası ile birlikte dekoru tamamlanan Gelevera Kafe Bursa'nın Emek bölgesinde eşine az rastlanan bir konsept ile misafirlerine hizmet vermeye başlarken, kısa sürede bölgenin gözde mekanları arasında yer alması bekleniyor.

İşletmeciliğini Levent Dur'un yapacağı Gelevera Kafe'de sabah kahvaltı tabağı, tost çeşitleri, çay ve kahve çeşitleri, dondurma çeşitlerinin yanı sıra her türlü soğuk içecekler yer alıyor.Emek bölgesine aile ortamında oturulabilecek bir mekân olan Gelevera Kafe, normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde, gerekli hijyen ve mesafe kurallarına uyarak hizmete açıldı.

Resmi Açılış Töreni için normalleşme sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz

Emek Yakup Aktaş Kültür Merkezi karşısında hizmet vermeye başlayan Bursa Giresunlular Derneği Genel Merkezi ve Gelevera Kafe, Pandemi süreci nedeniyle halkın sağlığı göz önünde bulundurularak renkli bir açılışının töreninin şu için düşünülmediğini belirten başkan Aktaş, normalleşme süreci ülkemizde tamamlanmadığında resmi açılışın yapılacağını belirtti.Giriş: 14 Haziran 2020 | Güncelleme: 14 Haziran 2020 | Okunma: 1426


Kaynak:
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.