"Bülent Kaya, Altılı Masa Adayını Çıkaracaktır"

Saadet Partisi Giresun İl Teşkilatı Eylül ayı il divanını yaptı.

284

Genel Başkan Yardımcısı Av. Bülent Kaya'nın da konuşmacı olarak katıldığı il divanı, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve davetlilerin katılımı ile coşkulu bir havada geçti.İl Başkanı Abdülkadir Bektaş'ın açış konuşması ile başlayan divan toplantısı, Genel İdare Kurulu Üyesi Süleyman Tekbaş ve Genel Başkan Yardımcısı Av. Bülent Kaya'nın konuşmaları ile devam etti. İl Başkanı Bektaş kısa bir konuşma yaparak gelenlere ve davetlilere teşekkür ederek yapılan çalışmalar için il ve ilçede görevli arkadaşlara teşekkür ederek Yoğun bir dönemden geçiyoruz, önümüzdeki aylarda ise seçim var. Biz genel merkezden gelen ağabeylerimizden bu dönem hakkında bilgi almak istiyoruz, sözü onlara bırakıyorum dedi.

Genel İdare Kurulu Üyesi Süleyman Tekbaş ise seçimlerin yaklaştığını bunun için genel merkezde önemli çalışmalara imza atıldığını belirterek Genel merkezde güzel bir tanıtım ve halkla ilişkiler ekibimiz var. Güzel çalışmalar ortaya koyup sanat eseri niteliğinde çalışmalara imza atıyorlar. Hazırladıkları görseller ve videolar milyonlarca kez izleniyor. Seçimler artık medya ve sosyal medya yoluyla yapılıyor. Ancak bunun için önemli finanslar gerekiyor ve bunun çalışmalarını da yapıyoruz. dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Av. Bülent Kaya ise Milli Görüş tarihini ve seçimlerde yapılan çalışmaları kısaca özetleyerek altılı masa toplantıları hakkında bilgi verdi. Gerek seçim öncesi ittifak çalışmaları gerekse seçim sonrası koalisyon çalışmaları bizim yabancımız olan çalışmalar değildir. Bu manada ilk çalışmanın da 1969 seçimlerinde yapıldığını ancak Süleyman Demirel'in korkusundan muhterem Necmettin Erbakan'ı listeye alamadığını bunun üzerine hocanın bağımsız aday olduğunu hatırlattı. 12 Eylül öncesi CHP ile koalisyon ve MC koalisyon hükümetlerindeki Erbakan rolünden bahsetti. 12 Eylül sonrası Turgut Özal'ın seçim kanunda yaptığı değişiklerin sonuçlarından bahsederek 1991 seçim ittifakının muhteşem bir çalışma olduğunu ve bunun sonucu olarak da 62 milletvekili çıkarıldığını söyledi. O seçim öncesinde HEP ile ittifak çalışmaları yapıldığını ve sonunda vazgeçildiğini söyleyerek o seçimlerde MHP ve İDP ile ittifak kurulduğunu ve mecliste güzel çalışmalar ve iyi bir muhalefet yapıldığını söyledi. 1994 yerel seçimleri ve 1995 genel seçimlerinde bunun meyvesinin birinci parti olarak alındığını söyledi. 1995 seçimleri sonrası anavatan ve Doğruyor koalisyonunu muhteşem bir hukuk mücadelesi sonucunda devirdiklerini ve Tansu Çiller'le o muhteşem koalisyonu kurduklarını söyledi. Bu yüzden partimizi 28 Şubat darbesi ile iktidardan uzaklaştırdılar ve 2002, 2010 ve 2018 yıllarında bölerek zafiyete düşürdüler. Ama biz çalışmalarımızı hiçbir şey olmamış gibi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz.

Bülent Kaya Altılı masa çalışmaları devam ediyor. Genel Başkanımızın bu masada önemli bir rolü var. Altılı masa kendi başkan adayını da çıkaracaktır. Genel başkanımızın imzasının arkasında duracağız. Bileceğiz ki bizi temsil edenler bu işin her türlü boyutunu enine boyuna incelemekte ve ona göre karar vermektedir dedi. Toplantı soru ve cevaplarla sona erdi. Giriş: 30 Eylül 2022 | Güncelleme: 30 Eylül 2022 | Okunma: 284


Kaynak: Giresun Medya Platformu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.