"Bugece Ragaib Kandili"

3 ayların habercisi sayılan, milyonlarca Müslümanın ibadet ettiği, sevdikleriyle kandilleştiği Regaip Kandili bu gece.

535

Doğankent ilçesi Harşıt Ulucami'nde akşam namazını müteakiben Regaib kandili programı düzenlendi. Programda İmam-Hatipler Abdurrahman Kaya, Mehmet Patan, İlhami İbil, Murat Kaya, Saffet Bıytıklı, Mürsel Toprak ve Emekli imam-Hatip Mustafa Güvendi tarafından kurandan sureler, mevlidi şerif ve ilahiler okundu. İlçe müftü Vekili ve Vaiz Hüseyin Oral, yapmış olduğu vaazda üç ayların ve Regaib kandilin önemine değindi. 

Dün toprağa verilen Nuriye Tekin, bugün toprağa verilen Şükriye Sarı içinde mevlidi şerif okundu. Duaların okunması ardından Yatsı namazı kılınarak camiden ayrılındı. Hayır severler tarafından cemaata kek ve meyve suyu dağıtılırken Doğankent Belediyesi ise tatlı ikramında bulundu.

Regaib Kandili Programı'na, Doğankent Kaymakamı Mustafa Mücahit Ayan, Belediye Başkanı Rüşan Özden, İl Genel Meclisi Üyesi Muttalip Patan, Ak Parti Doğankent ilçe Başkanı Yılmaz Dede ve vatandaşlar katıldı.

Not: Resimler Sitenin sağ üst köşesindeki Resim Galerisindedir.Giriş: 26 Ocak 2023 | Güncelleme: 26 Ocak 2023 | Okunma: 535


Kaynak: harsitvadisi.com
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.