"Baskıya Girmeden Sipariş Yağmuruna Tutuldu"

Alucra ilçemizde 2000'li yıllarda başlayan kültür atağı devam ediyor.

75

Alucra konulu kitaplar içerisinde belirli bir farkındalık oluşturan Alucra İlçemiz ve Değerleri adlı eser kendi alanında bir ilk olacak.

İlçe tarihçesinin güncel bilgilerle harmanlanıp günümüz tarihinin iz düşümünün yazıldığı bu eserde, sosyal ve kültürel anlamda başarılar elde etmiş nahat, ressam, şair, yazar, yönetmen, senarist, tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu, editör, gazeteci gibi farklı meziyetlere sahip tam otuz yedi değerin yaşam anekdotları, elde edilen başarının yol güzergâhı sohbetvari bir anlatımla Kimdir Bu soruna açıklama getiriliyor.

16×24 ebatlarında, Sim Kitap tarafından 236 sayfa olarak baskıya giren eser okurlarına ulaşmak için adeta gün sayıyor.

Eser hakkında açıklama yapan Yazar Yavuz Kayacık, İlçe kültürümüze hizmeti düstur edinerek çıkmış olduğum bu kutlu yolda, çeşitli badireler atlatsam da yılmadan yoluma devam ettim. Yirmi yıl süren bu yürüyüşüm esnasında birbirinden farklı alanlarda başarıyı elde etmiş kültürel değerlerimizin yaşam sofrasına oturup tanıma fırsatına nail oldum. 

Alucra ilçemizde daha önce benzer örneği olmayan alanında bir ilk olacak bu eseri yayınlamak üç yıllık hayalimdi. Tüm kültürel değerlerimizi adeta mercek altına alıp inceledim. Kültürel değerlerimiz hakkında yapmış olduğum incelemeler neticesinde, hemşerilerimizin hayatlarındaki ilginç anekdotları birleştirip Kimdir sorusuna cevaplar aradım.

Bu kitap günümüzde yaşayan kültürel değerlerimiz arasında gönül bağı kurduğu gibi bu gün kayıt altına aldığımız değerleri gelecek nesillere aktarmak içinde bir vesile olacaktır. Daha baskıya girmeden önce sipariş yağmuruna tutulan bu esere ilgi bireysel olarak bir hayli yüksek oldu. İnşallah kitap basıldıktan sonra ilginin daha iyi olacağına inancım tamdır.

Bu kitabın oluşumunda redaksiyon görevini üstlenen ve büyük bir özveriyle uğraşan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan hemşerimiz Yahya Palavar'a, kitabımızın editörlük görevi sürecinde büyük emekleri geçen Araştırmacı - Yazar Murat Dursun Tosun Bey'e ve bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen hemşeri ve dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım dedi.Giriş: 05 Mayıs 2024 | Güncelleme: 05 Mayıs 2024 | Okunma: 75


Kaynak: İbrahim Balcıoğlu
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.