"Başkan Sıbıç, Sevgi varsa engel yoktur"

Bulancak Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Engellerin olmadığı bir dünya için hep birlikte çaba göstermeliyiz. En büyük engel ise sevgisizliktir. Sevgi varsa engel yoktur dedi.

50

Başkan Sıbıç mesajında, herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak, Çeşitli sebeplerle oluşan engelleriyle hayata tutunmaya çalışan tüm engelli bireylere yönelik hassasiyet ve duyarlılığın artması gerektiğini düşünüyorum.

Unutulmamalı ki, bu dünya sadece sağlıklı bireylerin yaşadığı bir yer değildir. Bu sebeple başta yaşadığımız şehirlerde tüm engellerin ortadan kaldırılması için hala büyük çabalar sarf edilmesi gerekmektedir. Bulancak Belediyesi olarak, kendi sorumluluk alanımızda engelli dernek ve topluluklarımızla birlikte hareket ederek tüm bu engelleri birlikte kaldırmak için büyük çaba gösteriyor, engelsiz bir Bulancak için sürekli çözümler üretmeye çalışıyoruz. Ancak, bu çabaların ve çözümlerin sürdürülebilir ve kullanılabilir olması için tüm vatandaşlarımızın anlayış ve desteği de önemlidir. Son yıllarda Bulancak'ta bu duyarlılığın ve farkındalığın artarak devam ettiğini görüyor ve seviniyoruz. Engelsiz bir şehirde, engelsiz bir hayat sürdürmenin tüm bireylerin hakkı olduğunu ve bunun için hep birlikte mücadele etmenin gerektiğini düşünüyor, engelli engelsiz tüm bireylerin sevgiyle engellerin üstesinden gelmesini temenni ediyorum.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile tüm engelli bireylerimizin haftalarını kutluyor, engelli kardeşlerimize yönelik hassasiyet ve duyarlılığı arttırmasını diliyor, aileleri ve sevdikleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve yaşanabilir bir dünya diliyorum dedi.Giriş: 09 Mayıs 2024 | Güncelleme: 09 Mayıs 2024 | Okunma: 50


Kaynak: Bulancak Belediyesi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.