"Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Candır"

Doğankent Şehit Üsteğmen Mehmet Alim Aile Hekimliği, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Bağışlanan Her Organ Filizlenen Bir Candır sloganıyla vatandaşları bilgilendirerek organ bağışının önemini anlatan broşürler dağıtarak, astı.

212

Doğankent Şehit Üsteğmen Mehmet Alim Aile Hekimliği, tüm dünyanın ve ülkemizin önemli sağlık sorunlarından biri olan tedavisi sadece organ ve doku nakline bağlı hastalıklar nedeniyle, her yıl bekleme listelerine eklenen hasta sayısı artış gösterdiği, yapılan nakillerin sayısının aynı oranda artış göstermemesi nedeniyle de hastaların umutsuzluğa düştüğü ve bir kısmının da organ beklerken hayatlarını kaybettiği anlatılarak, bu eksikliği gidermenin ve organ ihtiyacına çözüm bulabilmenin en etkin yollarından birinin beyin ölümü bildirimlerinin ve organ bağışının sayısının artırılmasının gerektiği anlatılıyor.

Doğankent Şehit Üsteğmen Mehmet Alim Aile Hekimliği yetkilileri, ilçede bulunan kıraathaneler, bakkal, marketler ve resmi daire kapılarına organ bağışıyla ilgili broşürler asarak vatandaşları bu konuda bilgilendirmektedir.

Organını Bağışla Sende Hayat Kurtar. Kalbinize Bir Kez Sorun, Hayat Vermek İster mi, ORGANINIZI BAIŞLAYIN...Giriş: 20 Kasım 2023 | Güncelleme: 20 Kasım 2023 | Okunma: 212


Kaynak: Giresun Sağlık Müdürlüğü Broşürleri
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.