"Aybar varsa sorun yok"

Nisan 2021 tarihinde su sorunun giderilmesi için Alucra Belediyesine müracaat eden Topçam Mahalle sakinleri Ekim 2021 tarihinde içme suyuna kavuşuyor.

350

Alucra Belediyesi sorunları çözme noktasındaki başarının sırrı merak konusu olmaya başladı.Topçam Mahallesi Derneği Başkanı Asım Fındık ve yönetim kurulu üyelerinden Durmuş Kılıçkaya, Hüseyin Yırtmaz ve  İlhan Pural Nisan 2021 de Topçam Mahallesinin yol ve su sorunlarının giderilmesini hususunda Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar'ı ziyaret etmiş olup ziyaret esnasındaTopçam Mahallesinin sorunlarını dinleyen Alucra Belediye Başkanı Aybar Su ve Yol sorununuzu çözüme kavuşturmak için gerekli fizibilite çalışmalarının en kısa zamanda yapılacağının sözünü vermişti.

Ötelenmiş sorunları bir bir  çözüme kavuşturan Aybar sözünü tuttu ve 4 ay sonra Topçam Mahallesine içme suyu hattını getirdi. İçme suyunun sürekliliğini sağlamak için su deposu inşa ettiren Aybar su deposunun inşaatı ile yakınen ilgileniyor.

Yıllarca su sıkıntısı çeken Topçam mahalle sakinlerini su ile buluşturan Aybar'ın bu başarısı ve ötelenmiş sorunları çözüme kavuuşturup halkın hizmetine sunması takdir edilirken gönülleride feth etmeye başladı.

Alucra Belediye Başkanı  Aybar Topçam Mahallesinin içme suyuna kavuşmasından sonra yapmış olduğu açıklamada İlçemiz Topçam Mahallemizin su sorununu Sayın İbrahim TEPE beyin destekleriyle birlikte değerli Meclis üyelerimiz nezdinde mahallemize kazandırdık. İbrahim TEPE beye Desteklerinden ötürü şükranlarımı sunarım dedi.Giriş: 28 Eylül 2021 | Güncelleme: 28 Eylül 2021 | Okunma: 350


Kaynak: Yavuz Kayacık
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.