"Atatürk Anıtı Eski Yerine Taşınacak"

Yeni Belediye Hizmet Binasının Yapımı ve Yeni Meydan düzenlemesi kapsamında yeri değiştirilen Atatürk Anıtı, Belediye Başkanı Necmi Sıbıç'ın talimatı ile eski konumuna uygun olarak Yeni Belediye Hizmet Binasının ön tarafına taşınacak.

108

Belediye Başkanı Sıbıç, Belediye Başkanlığı devir teslim töreninde yaptığı balkon konuşmasında ifade ettiği, İlk olarak Atamızın Anıtını hak ettiği yere, eski konumuna geri taşıyacağız sözünü hatırlatarak, Sakarya Meydan Muharebesinde kahramanca mücadele veren Aziz Şehit ve Gazilerimiz ile 42. Giresun Gönüllü Alayı Müftüsü Kurdoğlu Hacı Hafız Mustafa Zeki Efendi'nin, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte tasvir edildiği tarihi anıtımızı yeniden bakım ve restorasyondan geçirerek taşıyacağız. Eskiden olduğu gibi Belediyemizin ön kısmında giriş kapısının doğusunda yapılacak kaide üzerine taşınacak anıt daha görünür hale gelecek ve meydan alanı da daha işlevsel bir kullanıma kavuşacaktır dedi.

Anıtın taşınması için yeni kaide yapım çalışmaları başlarken, yerinden sökülecek anıt bakım ve restorasyondan geçirildikten sonra yeni yerine konulacak. Meydanda bulunan tarihte kurulan 16 Türk Devleti Bayraklarının bulunduğu alan ise yeniden düzenlenecek.
Giriş: 25 Nisan 2024 | Güncelleme: 25 Nisan 2024 | Okunma: 108


Kaynak: Bulancak Belediyesi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.