"Genç Sağlıkçımızı Tebrik Ederiz."

Genç Sağlıkçımız Gürcan Çağrı GÜVENDİ tarafından yazılan ve hazırlanan kitap Ankara Nobel Tıp Kitabevi tarafından basıldı. Genç sağlıkçımızı tebrik ediyoruz.

5486

Yayınevi: Ankara Nobel Tıp Kitabevleri

ISBN: 9786257146876

Yazar: Gürcan Çağrı GÜVENDİ

Basım Yılı: 2021

Baskı Sayısı: 1

Sayfa Sayısı: 160

Ebat: 13 x 18 cm

Kapak / Cilt: Karton Kapak

Dil: Türkçe

KİTABI SATIN AL

Bilindiği üzere klinik anestezide farmakolojik bilgi birikiminin sağlam olması çok önemlidir. ANESTEZİK FARMAKOLOJİDE İŞİN ÖZÜ kitabının hazırlama amacı da bu bağlamda; başta anestezi programını okuyanlar, mesleğe yeni başlayacak olanlar veya yeni başlayanlara ve şuanda çalışıp da bilgilerini tazelemek isteyen anestezi tekniker / teknisyenlerine yönelik hazırlanmıştır. Bu kaynakla birlikte temel olarak bilinmesi gereken; farmakoloji ile ilgili temel kavramlar (farmakolojinin bölümleri, ilaçların elde edildiği kaynaklar, ilaçlarla tedavi şekilleri, ilaçların isimlendirilmesi, ilaçların farmasötik şekilleri gibi.), ilaçların veriliş yolları (sistemik uygulama yolları ve lokal uygulama yolları), anestezide kullanılan ilaçlar ve yardımcı ilaçlar, en sık kullanılan inhalasyon anestezikler ve intravenöz solüsyonlar, lokal anestezikler, doz hesaplaması ve ilaçların sulandırılması (dilüe etme - seyreltme), reçete bilgisi ve ilaç uygulamalarında kullanılan bazı malzemeler anlatılmıştır.

Anlatılan konuların hepsi sade (İŞİN ÖZÜ) bir şekilde yazılmış olup, gerekli yerlerde resimler ve tablolarla desteklenmiştir.Giriş: 15 Nisan 2021 | Güncelleme: 15 Nisan 2021 | Okunma: 5486


Kaynak: Harşit Vadisi
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.