"Akçicek Köyü Tedbir Alıyor"

Alucra ilçemizin Akçicek Köyü dernek başkanı Kadir Urkaç'ın projesi Akçiçek köyününe hayat kaynağı olurken olası yangın hallerinde hayat kurtaracak.

376

Alucra ilçemizide yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı yöre halkını olumsuz etkilediği dönem içerisinde Kurumlardan meded ummayı kesen Sivil Toplum Kuruluşları sıra ile su sorununu çözmek için kolları sıvamaya başladı.

Alucra ilçemizin Akçiçek Köyü dernek başkanı Kadir Urkaç tarafından hazırlanan proje büyük ilgi ve takdir görürken projenin hayata geçirilmesi için maddi kaynağın sağlanma noktasında Akçiçek Köyü halkının katılımları devam ediyor.

Akçiçek Köyü su deposunun hemen yanında 12×12 metre  ölçülerinde 1.5 metre derinliğinde inşa edililecek olan 216m3 su kapasitesiteli  havuzun Ekim ayında hizmete girmesi  planlanlanıyor.

Proje tamamlandığında Asırlardır kullanılan tarihi hark tan gelen suyun daha verimli bir şekilde kullanma imkanı sağlanacak 

Akçicek Köyünde ve çevre köylerde yaşanabilecek yangınlara daha hızlı bir şekilde müdahale etmek için İtfaiye araçlarına su sağlayacak olan havuz olası Orman yangınlarınada erken müdahale için alınmış tedbir olacak.

Havuz projesi hizmete girdinde köy içerisinde Hidrant sistemlerininde kurulmasına imkan sağlayacak.

Akçiçek Köyü Su deposunun hemen yanına inşa edilecek olan havuz ile su deposu arasında bağlantı yapılıp zorunlu durumlarda içme suyu şebekesine takfiye edilebilecek.Giriş: 02 Eylül 2021 | Güncelleme: 02 Eylül 2021 | Okunma: 376


Kaynak: Yavuz Kayacık
Bu karekodu kullanarak haberi telefonunuzda görebilir ve paylaşabilirsiniz.